Abp Skworc udał się do Watykanu. Będzie mowa m.in. o smogu

2
Arcybiskup Wiktor Skworc udał się do Watykanu
Arcybiskup Wiktor Skworc udał się do Watykanu

Metropolita naszej archidiecezji udał się do Stolicy Apostolskiej na zaproszenie Sekretariatu Stanu. Arcybiskup Wiktor Skworc w Watykanie podejmie również kwestie ekologiczne.

- reklama -

Praktyczne wdrażanie w życie encykliki „Laudato si’” czy działania Kościoła na Górnym Śląsku w kwestiach ekologicznych to tematy, które podejmie metropolita katowicki abp Wiktor Skworc podczas wizyty w watykańskich kongregacjach.

W niedzielę abp Wiktor Skworc udał się z wizytą do Rzymu. Program odwiedzin w Stolicy Apostolskiej obejmuje spotkania w kilku kongregacjach watykańskich.

Metropolita Katowicki w poniedziałek weźmie udział m.in w spotkaniu w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej, które będzie dotyczyło szczytu klimatycznego organizowanego w Katowicach pod koniec 2018 roku.

W czasie swojej wizyty ks. Arcybiskup poinformuje m.in. o praktycznych aspektach wdrażania encykliki „Laudato si” oraz o działaniach Kościoła na Górnym Śląsku w kwestiach ekologicznych, związanych z troską o jakość powietrza, wody i gleby. Metropolita katowicki zapozna także przedstawicieli Watykanu z planowanymi na ten czas działaniami ekumenicznymi.

Stolicy Apostolskiej zostanie również przedstawiony dorobek sympozjów naukowych oraz pasterskie wystąpienie biskupów metropolii górnośląskiej w sprawach ochrony środowiska naturalnego.

Na koniec swojej wizyty metropolita katowicki abp Wiktor Skworc odprawi Eucharystię w bazylice św. Piotra.

/ps/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

2 KOMENTARZE

  1. zainteresowany

    Będą dorzucać się do wymiany kotłów????

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here