Muzeum w Raciborzu doczeka się termomodernizacji

Muzeum w Raciborzu doczeka się termomodernizacji
Muzeum w Raciborzu doczeka się termomodernizacji

Sześć firm ubiega się o przeprowadzenie termomodernizacji budynku raciborskiego muzeum. Placówka zamierza przeznaczyć na ten cel 215 tys. zł. Złożone oferty mieszczą się w granicach od 197 do 236 tys. zł.

- reklama -

26 lutego odbyło się otwarcie ofert na zadanie „Termomodernizacja budynku Muzeum w Raciborzu”. Swoje oferty złożyło 6 firm: trzy z Raciborza oraz po jednej z Kietrza, Zawady Książęcej i Turzy Śląskiej. Cztery oferty nie przekraczają kwoty jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia (215 tys. zł). Przy ich rozpatrywaniu będą brane pod uwagę dwa kryteria – cena (60%) oraz okres gwarancji (40%).

Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje m.in.:

1. Wykonanie robót rozbiórkowych i demontażowych.
2. Docieplenie ścian budynku wełna mineralną i styropianem.
3. Roboty malarskie.
4. Obróbki blacharskie.
5. Wykonanie instalacji odgromowej i uziemiającej.
6. Wykonanie robót brukarskich.

Roboty mają potrwać do 6 lipca 2018 roku.

/ps/

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Bez względu na to która firma wygra przetarg to jeżeli zostaną prowadzone prace typu „Wykonanie robót rozbiórkowych i demontażowych” – to zgłaszam sprawę do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego o niszczenie zabytków z paragrafu Dz.U.2017.0.2187 t.j. – Ustawa z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami. Punkt pierwszy mówi jasno: Kto niszczy lub uszkadza zabytek, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here