Mieczysław Szcześniak i Boginie Słowiańskie w RCK

srebrna luna mieczyslaw szczesniak 1
Mieczysław Szcześniak i Boginie Słowiańskie w RCK.

Jeden wieczór – dwa wydarzenia. W RCK odbędzie się spektakl „Usłyszeć Srebrną Lunę, czyli rzecz o Boginiach Słowiańskich” i koncert Mieczysława Szcześniaka, który wykona swoje największe przeboje.

17 marca o godz. 18:00 w Raciborskim Centrum Kultury odbędzie się spektakl „Usłyszeć Srebrną Lunę, czyli rzecz o Boginiach Słowiańskich” i koncert Mieczysława Szcześniaka, który wykona swoje największe przeboje. Bilety w cenie 60 zł i 50 zł. Honorowane raciborskie karty: Senior 60+ i Rodzina+.

- reklama -

„Usłyszeć Srebrną Lunę, czyli rzecz o boginiach słowiańskich” to projekt realizowany przez Raciborskie Centrum Kultury. To opowieść, w której słowiańskie boginie stanowią pierwotną naturę każdej kobiety. Same boginie poprzez symbolikę, z jaką są powiązane, żywioły, atrybuty czy też moce luźno nakreślają kierunek powstania postaci bohaterek wchodzących w role. Opowieść ta jest emocjonalną podróżą do wnętrza duszy człowieka. Podróżą w świat wyobraźni, w głęboko skrywane instynkty i uczucia budzące się poprzez kolejne postaci opowieści. W realizację tego przedsięwzięcia zaangażowani są najlepsi instruktorzy RCK oraz wielu utalentowanych artystów nie tylko z Raciborza. Projekt ten łączy w sobie teatr, taniec, fotografię, sztukę projektowania, muzykę (oryginalnie przygotowaną do spektaklu) a przede wszystkim niesamowitą energię zaangażowanych w niego ludzi. Pomysłodawczynią projektu jest Ewa Anna Lenard, instruktorka RCK.

Mieczysław Szcześniak to artysta wyjątkowy. Jego muzykalność, tembr głosu, repertuar, niezależność oraz współpraca z najlepszymi sprawiły, że od wielu lat, niezmiennie cieszy się szacunkiem znawców i publiczności. Wyznacza trendy, toruje drogę następcom, jest wzorem dla wielu muzyków młodszego pokolenia. Na swoim koncie ma wiele płyt – solowych i udziały w projektach innych artystów. Jego największe przeboje „Dumka na dwa serca” (w duecie z Edytą Górniak), „Przytul mnie mocno”, „Zaczekam”, „No co ty na to?”, „Spoza nas”, „O niebo lepiej”, „Twoja miłość”, czy „Kocham” na stałe wpisały się do kanonu polskiej piosenki. Artysta wielokrotnie był nagradzany na prestiżowych festiwalach. Zdobywca „Bursztynowego Słowika” i wielu innych cennych nagród. Dzięki swojemu niewątpliwemu talentowi i wybitnym umiejętnościom wokalnym Mieczysław Szcześniak niejednokrotnie był uznany za najlepszy głos męski w kraju. Artysta ceniony jest za dynamikę i energię oraz pozytywny przekaz i liryzm trafiający wprost do serc słuchaczy.

srebrna luna mieczyslaw szczesniak

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here