RoCK Up! Wyklętym. Moria i Heroica w Strzesze [ZDJĘCIA]

moria rck raciborz
Moria.

Marcowy koncert z cyklu RoCK Up! zorganizowany został w ramach raciborskich obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Zespół Moria i wokalistka Heroica wystąpili w piątkowy wieczór w Strzesze w ramach RoCK Up! Koncert był jednym z punktów raciborskich obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

- reklama -

Moria to zespół z Wodzisławia Śląskiego, który powstał w 2015 roku. W swojej twórczości skupiają się na połączeniu muzyki rockowej z faktami polskiej historii. Inspiracji muzycznych poszukują w dokonaniach zespołów obracających się w nurcie progresywnego i alternatywnego rocka. W skład zespołu wchodzą: Hajder Jacek (Dżako) – wokal, Redlicki Grzegorz (Młody) – gitara, Halfar Mirosław (Miro) – perkusja, Kempa Robert (Robson) – bass.

Heroica to chodząca własnymi ścieżkami patriotka, charyzmatyczna wokalistka o mocnym głosie, która bierze udział w różnych projektach muzycznych oraz nagrywa swoje własne. W Raciborzu koncert artystki odbył się w wersji akustycznej. Na gitarze wokalistce towarzyszył Peter. W ich wykonaniu publiczność usłyszała autorskie utwory takie jak “Łączka pamięta”, “Pseudonim Brzoza” (osobisty hołd wokalistki dla dziadka – żołnierza AK) czy “Dla Krystyny” (poświęcony Krystynie Krahelskiej – uczestniczce Powstania Warszawskiego, żołnierzowi AK, odznaczonej wieloma medalami).

Katarzyna Przypadło

- reklama -

2 KOMENTARZE

  1. Totalna plama organizacyjna Pani Dyrektor RCK i jej współpracownika d/s prezentacji wzniosłych imprez !!! – WSTYD!

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj