„Sztuka kadrowania”. Promocja książki Gabrieli Habrom-Rokosz w bibliotece

0
dyplomy 2017 liceum plastyczne raciborz (18)
Gabriela Habrom-Rokosz.

„Sztuka kadrowania. Studenckie Koło Naukowe Fotografii Artystycznej FOTON – zarys działalności w latach 2005-2017” to książka autorstwa dr Gabrieli Habrom-Rokosz, której promocja odbędzie się w najbliższy poniedziałek w raciborskiej bibliotece.

12 marca o godz. 18:00 w bibliotece przy ul. Kasprowicza 12 odbędzie się promocja książki „Sztuka kadrowania. Studenckie Koło Naukowe Fotografii Artystycznej FOTON – zarys działalności w latach 2005-2017” to książka dr Gabrieli Habrom-Rokosz.

- reklama -

Gabriela Habrom-Rokosz jest absolwentką Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Politechniki Częstochowskiej i Wyższej Szkoły Administracji w Bielsku Białej. W 2009 roku na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach obroniła pracę doktorską w zakresie sztuki w Dziedzinie Sztuk Filmowych (specjalność: fotografia) na temat: „Fotografia przyrody – między dokumentem a kreacją”. Gabriela Habrom-Rokosz to założycielka i opiekun naukowy Studenckiego Koła Naukowego Fotografii Artystycznej FOTON. W życiu zawodowym, naukowym i społecznym dała się poznać jako dydaktyk, autorka licznych projektów, twórca sztuk wizualnych (malarstwo i fotografia), lider ekologii i członkini Deutsche Gesellschaft für Photographie, Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego i Towarzystwa Miłośników Ziemi Raciborskiej. Autorski dorobek artystyczny opiekunki FOTON-u zamyka na dzień dzisiejszy ponad 140 wystaw zrealizowanych w kraju i za granicą, w tym ponad 70 indywidualnych.

Studenckie Koło Naukowe Fotografii Artystycznej FOTON od dwunastu lat uczy odczuwać fotografię. „Jeżeli nie czujesz nic w tym, na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić, aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali” – słowa znanego fotografika Dona McCullina patronują zrzeszeniu. FOTON od początku wspierał artystyczną działalność studentów i absolwentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu, od niedawna biorąc pod swoje skrzydła uczniów raciborskiego Liceum Plastycznego ZSO Nr 1. Koło realizuje swoją statutową misję na trzech płaszczyznach – artystycznej, naukowej i edukacyjnej. Dorobek artystyczny FOTONu stanowi ponad 80 projektów fotograficznych, prawie 90 warsztatów i plenerów oraz 70 seminariów popularnonaukowych.

biblioteka

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here