Tetraedr w konkursie na Najlepszy Spektakl Teatru Niezależnego The best OFF

gwoli jakiejs tajemnicy
"Gwoli jakiejś tajemnicy", teatr Tetraedr.

Spektakl na podstawie „Pamiętnika Stefana Czarnieckiego” Witolda Gombrowicza działającego przy RCK teatru znalazł się w finałowej dwudziestce.

Działający przy Raciborskim Centrum Kultury Teatr Tetraedr ze sztuką „Gwoli jakiejś tajemnicy” wziął udział w konkursie na Najlepszy Spektakl Teatru Niezależnego The best OFF. Spośród 224 zgłoszeń został wybrany do finałowej dwudziestki.

- reklama -

„Gwoli jakiejś tajemnicy” to spektakl na podstawie „Pamiętnika Stefana Czarnieckiego” Witolda Gombrowicza w reżyserii Grażyny Tabor. Występują: Oliwia Urbanowska, Agnieszka Rajda, Paulina Szincel, Kuba Tabor, Łukasz Czogalik, Radek Wróbel i Marcin Franaszek. Młodzi aktorzy zmierzyli się z wymagającym przewodnikiem, jakim jest Witold Gombrowicz po świecie natury człowieka – pokrętnej, pełnej pozorów, fałszu, cynizmu, ze skłonnością do prowadzenia gier. Aktorzy żonglują według sprzecznych uczuć, oczarowania i nieporozumienia, hierarchii wyższości i niższości, rasy i wiary, stanu wyobcowania i pragnienia „przynależności”. Przez taki tygiel przeprowadzony jest młody, dojrzewający człowiek, pełen ufności i szlachetnych pobudek.

Więcej informacji o konkursie na stronie off-konkurs.pl.

teatr tetraedr rck raciborz

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here