Wsiadając do auta nie zapomnij zapiąć pasów bezpieczeństwa

1
Wsiadając do auta nie zapomnij zapiąć pasów bezpieczeństwa
Wsiadając do auta nie zapomnij zapiąć pasów bezpieczeństwa

W czwartek 15 marca raciborska drogówka szczególną uwagę poświęci sprawdzaniu, czy kierowcy i pasażerowie pamiętają o tym obowiązku. Mundurowi zapowiadają kontrole do późnego wieczora, z wykorzystaniem lornetek i aparatu z teleobiektywem.

- reklama -

Dziś policjanci z raciborskiej drogówki pomiędzy 6.00 a 22.00 prowadzić będą akcję PASY. Jej celem jest ograniczenie skutków wypadków drogowych, wynikających z niezapinania pasów bezpieczeństwa. Mundurowi równie rygorystycznie będą podchodzić do lekceważenia obowiązku używania urządzeń służących bezpieczeństwu najmłodszych pasażerów.

Obowiązek korzystania z pasów jest notorycznie bagatelizowany przez kierujących oraz pasażerów, którzy nie zdają sobie sprawy, jak ważne jest ich zapinanie oraz z tego, że niejednokrotnie mogą one uchronić przed poważnym urazem, utratą zdrowia, a nawet tragiczną śmiercią w wypadku drogowym.

Policjanci do działań PASY wykorzystują lornetki oraz zestaw do automatycznej rejestracji wykroczeń – aparat z teleobiektywem. Podczas kontroli drogowych mundurowi będą informować dzieci oraz rodziców o niebezpieczeństwach wynikających z faktu niestosowania pasów bezpieczeństwa oraz fotelików.

/ps/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

1 KOMENTARZ

  1. Kris

    Ja bym raczej powiedział – nie zapomnij zapiąć pasów bezpieczeństwa i włączyć Yanosika – dobrze na tym wyjdziesz, gwarantuję 😀

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here