W czwartek pasy, w piątek NURD. Drogówka nie próżnuje

W czwartek pasy, w piątek NURD. Drogówka nie próżnuje
W czwartek pasy, w piątek NURD. Drogówka nie próżnuje

Po czwartkowych kontrolach nastawionych na egzekwowanie obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa tym razem raciborska drogówka bierze pod lupę tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego, a więc głównie pieszych i rowerzystów. Akcja potrwa do późnego wieczora, a funkcjonariusze w celu dyscyplinowania pieszych wykorzystują specjalistyczny sprzęt.

- reklama -

Dziś od wczesnych godzin porannych na terenie Raciborza policjanci drogówki przeprowadzą akcję pod nazwą „NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO i PIESZY”. Działania te maja wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych.

Działania trwają od godz. 6.00 do 22.00. W ich czasie wykorzystany zostanie specjalistyczny sprzęt, między innymi nieoznakowane radiowozy wyposażone w wideorejestratory. Planowane działania policyjne mają na celu dyscyplinowanie we wzajemnych relacjach zarówno kierujących jak i pieszych i są ukierunkowane na zapobieganie i zwalczanie zachowań powodujących główne zagrożenie pieszych w ruchu drogowym. W ramach działań stróże prawa będą zwracać uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie będą się przyglądali, czy piesi nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego.

/ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj