W Tworkowie odbył się kiermasz wielkanocny [ZDJĘCIA]

Kiermasz wielkanocny w Tworkowie
Kiermasz wielkanocny w Tworkowie

W programie znalazł się koncert Orkiestry Dętej Gminy Krzyżanowice i rozstrzygnięcie konkursów, nie zabrakło też świątecznych potraw i rękodzieła.

W Centrum Kultury w Tworkowie miał miejsce kiermasz wielkanocny. Swój kunszt kulinarny pokazały koła gospodyń wiejskich, prezentując regionalne przysmaki przyrządzane według tradycyjnych metod lub nowe potrawy, które stanowią urozmaicenie świątecznego menu. Barwne i suto zastawione stoły przygotowały panie z kół gospodyń wiejskich z Bolesławia, Bieńkowic, Nowej Wioski, Owsiszcz i Roszkowa. Jak co roku można było też nabyć ozdoby świąteczne wykonanie przez dzieci w świetlicach wiejskich. Podczas kiermaszu rozstrzygnięto konkursy na najsmaczniejszy mazurek wielkanocny i najładniejszego baranka wielkanocnego.

- reklama -

Imprezę uświetnił koncert Orkiestry Dętej Gminy Krzyżanowice pod kierunkiem Krzysztofa Fulneczka. Z orkiestrą zaśpiewali Natalia Tul i Kamil Klimek. Ponadto wystąpili laureaci Gminnego Konkursu Gwary Śląskiej. Przybyłym na kiermasz mieszkańcom świąteczne życzenia złożył wójt gminy Grzegorz Utracki i Bronisław Karasek, radny Sejmiku Województwa Śląskiego.

fot. UG Krzyżanowice
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here