Dzień ze średniowieczem w Nędzy

0
Dzień ze średniowieczem w Nędzy
Dzień ze średniowieczem w Nędzy

W najbliższą sobotę grupa młodych pasjonatów średniowiecza z Nędzy zaprasza na swój otwarty trening i pokaz.

24 marca grupa młodych pasjonatów średniowiecza z Nędzy zorganizuje otwarty trening i pokaz. Będzie można z bliska zobaczyć, jak żyli, wyglądali i czym zajmowali się średniowieczni wojowie. To wydarzenie integracyjne nie tylko dla członków nędzańskiej grupy odtwórców i ich rodzin, ale i wojów z raciborskiego stowarzyszenia Drengów znad Górnej Odry i oczywiście wszystkich mieszkańców, którzy chcieliby ciekawie spędzić wolny dzień. Z bliska będzie można zobaczyć i dotknąć średniowiecznego uzbrojenia, broni, codziennych narzędzi. Chętni będą mieli okazję nawet historyczny strój przymierzyć. Będzie otwarty trening i pokaz średniowiecznego życia.

- reklama -

– Zaproszeni są wszyscy. Nie tylko ci, którzy o Drengach znad Górnej Odry już słyszeli, ale też ci, którzy chcieliby nas poznać – zachęca do przyjścia Rafał Lincner, nauczyciel Szkoły Podstawowej w Nędzy prowadzący w szkole grupę młodych odtwórców historycznych. – Tego dnia każdy będzie mógł dotknąć historii – dodaje.

Mówi Rafał Lincner:

 

Grupa drengowych rekrutów działa w Nędzy od dwóch lat. Uczniowie spotykają się co środę w sali gimnastycznej i… przenoszą się w czasie. – Naprawdę ich to zainteresowało – uśmiecha się Rafał Lincner. – Szyją sobie stroje, zamawiają buty i elementy uzbrojenia – opowiada nauczyciel. Przyznaje, że uczniowie są bardzo zaangażowani. – Bo połączenie nauki i zabawy chyba najlepiej na młodzież działa. Poznajemy średniowieczną kuchnię, rzemiosło i rękodzieło, codzienne życie a wspólnym mianownikiem wszystkiego jest historia – mówi prowadzący zajęcia.

Rafał Lincner sam jest członkiem Drengów znad Górnej Odry. Średniowiecze fascynowało go od zawsze. – Zawsze zastanawiałem się, jak to było przed wiekami – uśmiecha się. Zainteresowanie na przestrzeni lat trochę ustąpiło miejsca codzienności, ale wróciło gdy okazało się, że historycznego bakcyla połknął synek pana Rafała. – To dla nas rodzinna przygoda – cieszy się.

Średniowieczny pokaz i trening odbędzie się w sali gimnastycznej w szkole w Nędzy (wejście od strony boiska) w godzinach od 10:00 do 15:00. Wstęp wolny.

drengowie nedza

oprac. /kp/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here