Midraszowy Teatr Żydowski zaprosił na widowisko „Pieśni o moim Mesjaszu” [ZDJĘCIA]

2
Midraszowy Teatr Żydowski zaprosił na
Midraszowy Teatr Żydowski zaprosił na "Pieśni o moim Mesjaszu"

W kościele NSPJ odbyła się premiera widowiska muzycznego na podstawie wierszy Romana Brandstaettera.

 

- reklama -

Pełny dramatyzmu, tajemniczy, mistyczny… tak, w krótkich słowach, można by opisać spektakl pt. „Pieśni o Moim Mesjaszu”, wystawiony przez Midraszowy Teatr Żydowski, który coraz prężniej działa w Raciborzu. Przedstawienie odbyło się w nietypowym miejscu, bo w kościele NSPJ w Raciborzu.

– Wielu osobom bardzo przeszkadzał fakt wystawiania żydowskiej sztuki w chrześcijańskiej świątyni. To niestety ludzie, którzy zapomnieli, że nasze kultury wyrastają z jednego korzenia. Ideą spektaklu było pokazanie, że jesteśmy tu właśnie po to, żeby łączyć, a nie dzielić – tłumaczy założyciel Midraszowego Teatru, Robert Urbanowski. Konwencja sztuki oparta została na podstawie wierszy Romana Brandstaettera. Całość składała się na ciekawe przedstawienie Misterium Męki Pańskiej.

25 marca w kościele NSPJ w Raciborzu Midraszowy Teatr Żydowski przedstawił widowisko muzyczne pt. „Pieśni o moim Mesjaszu” na podstawie wierszy Romana Brandstaettera. Wystąpili: Katarzyna Janas (Maryja Matka Jezusa), Joanna Nitefor (Maria z Magdali) i Robert Urbanowski (Jezus z Nazaretu).

Urbanowski swoimi działaniami próbuje poprzez sztukę przybliżyć raciborskiej widowni kulturę żydowską. Pokazuje, że Żydzi i Chrześcijanie mogą w doskonały sposób koegzystować, nie chowając pod maską uprzejmości bezsensownych uprzedzeń i pretensji. Jak widać, doskonale mu się to udaje. Przykładem tego była licznie zgromadzona widownia w kościele NSPJ.

Dariusz Niestroj

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

2 KOMENTARZE

  1. Leo

    Kościół czyli Dom Boży nie jest teatrzykiem …”Weźcie to stąd, a nie róbcie z domu mego Ojca targowiska.” (J2,14-16), „Mój dom będzie domem modlitwy, a wy uczyniliście z niego jaskinię zbójców.” (Łk 19,46)…, czy mało na ten temat zostało powiedziane???

  2. Piotr

    Popieram. Kościół to bardzo dobre miejsce dla teatru, tym bardziej religijnego.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here