Premiera spektaklu „Uszyta opowieść” Grupy Teatralnej Miodzio [ZDJĘCIA]

Premiera spektaklu
Premiera spektaklu "Uszyta opowieść" Grupy Teatralnej Miodzio

Grupa Teatralna Miodzio na deskach raciborskiej sceny działa już od wielu lat. Co roku owocem ciężkiej pracy jest to, na co młodzi aktorzy czekają najbardziej – premiera.

- reklama -

 

W sobotnie popołudnie, 24 marca, Raciborskie Centrum Kultury wraz z całą grupą teatralną Miodzio zaprosiło widzów na premierę spektaklu pt. „Uszyta opowieść”. Spektakl był inspirowany tekstem Liliany Bardijewskiej „Koronki i kordonki”.

W „Uszytej opowieści” młodzi aktorzy bawią się formą i dają upust swojej olbrzymiej wyobraźni. Jest to przedstawienie dla małych i dużych widzów, które opowiada o dwóch przeciwnych krainach. W świecie białym zbyt zimno, w świecie kolorowym za ciepło. Jak pogodzić te dwie przeciwności? Odpowiedź tkwi w dziecięcej niewinności, która przezwycięża nawet najbardziej skomplikowane spory.

Zespół aktualnie liczy 14 osób, przekrój wiekowy jest dość spory od 7-15 lat. Z grupą pracowały: Ada Jureczko – instruktor teatralny i animator kultury i Ciocia Monia czyli Monika Kubica Skawa. Młodzi aktorzy swoją energię przekazali widzom i wszyscy świetnie się bawili.

Fot. Iwona Kwpaisz

/ik/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj