Czy w Rudniku powstanie Centrum Usług Wspólnych?

0
Urząd Gminy Rudnik
Urząd Gminy Rudnik

Centrum Usług Wspólnych swoim działaniem miałoby się zająć całokształtem obsługi księgowo-kadrowej gminy, jednostek oświatowych oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Już od dłuższego czasu kierownictwo urzędu gminy w Rudniku planuje usprawnienie obsługi księgowej gminy i jej jednostek. Zgodnie z wytycznymi ustawy z dnia 25 czerwca 2015 r. o zmianie ustawy o samorządzie gminnym oraz niektórych innych ustaw, z dniem 1 stycznia 2016 roku jednostki samorządu terytorialnego uzyskały możliwość fakultatywnej organizacji wspólnej obsługi. Obsługa ta może w szczególności obejmować sprawy administracyjne, finansowe i organizacyjne. Urząd gminy może zostać wskazany przez radę gminy jako jednostka obsługująca, zapewniająca wspólną obsługę w określonym zakresie na rzecz gminnych jednostek organizacyjnych. W Rudniku Centrum Usług Wspólnych swoim działaniem miałoby się zająć całokształtem obsługi księgowo-kadrowej gminy, jednostek oświatowych oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. By takie Centrum utworzyć, potrzebna jest uchwała Rady Gminy. Powstała jednostka, Centrum Usług Wspólnych, będzie jednostką, która już nie jest z sektora tak zwanego prawa oświatowego, ale jednostką samorządową. Temat pojawił się na forum rady już w zeszłym miesiącu, jednak radni nie byli zainteresowani taką reorganizacją i usprawnieniem pracy urzędników. W zamyśle jest jedno centrum, jeden program komputerowy, jedna siedziba – tak zapewniał i argumentował skarbnik na posiedzeniu rady. Zdaniem skarbnika powołanie centrum nie powinno generować dodatkowych kosztów obsługi, a jedynie ma ułatwić i usprawnić pracę służbom finansowo-kadrowym.

- reklama -

Te argumenty jednak rudnickich rajców nie przekonały. Uchwała w tej sprawie pojawi się ponownie na sesji rady 28 marca. Temat pojawił się oczywiście w komentarzach portali społecznościowych i kuluarach, gdzie co bardziej podekscytowani dopatrywali się drugiego dna.

Renata Sala

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here