Co dalej z platformą widokową w Arboretum? Wykonawcy są za drodzy

Co dalej z platformą widokową w Arboretum? Wykonawcy są za drodzy
Co dalej z platformą widokową w Arboretum? Wykonawcy są za drodzy

Zakończyło się postępowanie przetargowe, którego przedmiotem było wybudowanie platformy widokowej w Arboretum Bramy Morawskiej. Zgłosiły się trzy firmy gotowe podjąć się tego zadania. Niestety, oferty przez nie złożone są sporo droższe, niż skłonna była za postawienie konstrukcji zapłacić dyrekcja Arboretum.

- reklama -

Do przetargu przystąpiły trzy firmy: Zakład Wielobranżowy „MELKAD z Łańc, TENSTI Sp. z o.o. z Mikołowa i Zakład Usługowo – Handlowy Kamil Duda z Kietrza. Oferta tej ostatniej okazała się najtańsza, firma ta dała też blisko dwukrotnie dłuższy termin gwarancji niż konkurenci. Problem w tym, że 133,9 tys. zł (pozostałe oferty opiewają na 176,8 tys. zł i 185,3 tys zł) to i tak więcej, niż skłonna była wyłożyć za zadanie dyrekcja Arboretum, która wyceniła zadanie na 90 tys. zł.

Opis zadania:
Platforma widokowa – obiekt o charakterze rekreacyjnym, mający na celu utworzenie w Arboretum atrakcji turystycznej dedykowany dla lokalnej ludności i osób odwiedzających Arboretum. Konstrukcja platformy widokowej jest stalowa na fundamencie żelbetowym. Podłogę stanowią drewniane bale. Wszystkie elementy stalowe będą ocynkowane. Nie projektuje się malowania konstrukcji stalowych. Elementy drewniane powinny być zaimpregnowane. W celu zapewnienia bezpieczeństwa podczas użytkowania obiektu w obrysie zewnętrznym konstrukcji zaprojektowano balustradę stalową wraz z wstawkami z szyby hartowanej. W celu zwiększenia atrakcyjności, zaprojektowano wstawkę ze szkła hartowanego w podłodze tarasu.

/ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj