Pijany i bez uprawnień wsiadł „za kółko”. Miał 2,5 promila

Racibórz: Policja zatrzymała pijanego kierowcę. Mężczyzna nie miał już uprawnień

32-letni mieszkaniec powiatu raciborskiego nie zastosował się do decyzji sądu o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami.

Wczoraj w ręce raciborskich policjantów wpadło w sumie dwóch nietrzeźwych kierowców. Niechlubnym rekordzistą był 32-letni kierowca Fiata Punto, którego mundurowi zatrzymali ok. godz. 14:30, na ul. Rybnickiej w Raciborzu.

- reklama -

– Już na pierwszy rzut oka było widać, że jest on pijany – uważają raciborscy mundurowi. Ich przypuszczenia były słuszne, gdyż alkomat pokazał ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Co więcej, podczas kontroli wyszło również na jaw, że 32-letni mieszkaniec powiatu raciborskiego kieruje pojazdem wbrew decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnień do kierowania. Teraz grozi mu kara do 2 lat więzienia i wysoka grzywna.

Tym razem nieodpowiedzialny kierowca został wyeliminowany z dalszej jazdy, zanim doszło do tragedii na drodze. Policjanci jednak, po raz kolejny, apelują o myślenie o możliwych konsekwencjach przed, a nie po fakcie – wsiadając za kierownicę „na podwójnym gazie” stwarzamy zagrożenie utraty zdrowia i życia swojego, jak i innych użytkowników dróg.

publ. /k/
Fot. KPP Racibórz

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj