Zespół Uśmiech z Tworkowa świętował swoje 30-lecie [ZDJĘCIA]

30-lecie zespołu Uśmiech
30-lecie zespołu Uśmiech

Jubileuszowy koncert rozpoczął „rekonstruowany” układ taneczny w wykonaniu pierwszego składu zespołu, w którym zatańczyła m.in. Ania Wyszkoni.

3 kwietnia zespół taneczny Uśmiech z Tworkowa zorganizował jubileuszowy koncert z okazji 30-lecia działalności. Wśród gości znalazła się m.in. założycielka zespołu Maria Berlik. Były kwiaty, życzenia, listy gratulacyjne oraz gorące oklaski po występie, który trwał prawie dwie godziny. Jubileuszowy koncert rozpoczął „rekonstruowany” układ taneczny w wykonaniu pierwszego składu zespołu. Zatańczyła m.in. Ania Wyszkoni, która była członkinią Uśmiechu. W programie były też nowe układy w wykonaniu pięciu grup wiekowych oraz występy zaprzyjaźnionych zespołów tanecznych.

- reklama -

Działający przy GZOKSiT w Tworkowie zespół taneczny Uśmiech powstał w sierpniu 1988 roku z inicjatywy Marii Berlik, ówczesnej przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich w Tworkowie, Piotra Kraiczka – dyrektora GOK-u oraz sióstr” Aldony Krupy-Gawron i Ilony Świerczek. Po udanym debiucie na Dożynkach Gminnych w Krzyżanowicach prowadzeniem zespołu zajęła się Ilona Świerczek, która kieruje nim do chwili obecnej. W latach 90. zespół specjalizował się w kategoriach tańca disco i dance show, od dziesięciu lat jest jednym z najlepszych zespołów mażoretkowych w Polsce. W przypadku Uśmiechu próby i trening to nie tylko nauka i tworzenie choreografii. To także spędzanie razem czasu w rodzinnej atmosferze, przepełnionej radością z pracy i wzajemną pomocą.

fot. UG Krzyżanowice
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here