Światowy Dzień Wody w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]

0
Światowy Dzień Wody w raciborskiej bibliotece
Światowy Dzień Wody w raciborskiej bibliotece

W ramach zajęć, które przeprowadzili pracownicy ZWiK-u, uczniowie raciborskich szkół mieli okazję m.in. obejrzeć prezentację multimedialną nawiązującą do hasła przewodniego tegorocznych obchodów czy uczestniczyć w ciekawych doświadczeniach.

Tak jak w poprzednich latach Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu oraz Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. zaprosiły uczniów raciborskich szkół do udziału w obchodach Światowego Dnia Wody.

- reklama -

Światowy Dzień Wody, święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ obchodzone corocznie 22 marca to doskonała okazja, by przypomnieć, jak istotna w życiu człowieka jest woda i podkreślić, iż w dzisiejszej rzeczywistości trzeba rozsądnie gospodarować jej zasobami. Tegoroczny temat – „Przyroda dla wody” – dotyczył rozwiązań dostępnych w przyrodzie, które mogą sprostać problemom z wodą w XXI wieku.

W ramach zajęć, które przeprowadzili pracownicy ZWiK-u 28 marca i 4 kwietnia w bibliotece przy ul. Kasprowicza 12 dzieci miały okazję m.in. obejrzeć prezentację multimedialną nawiązującą do hasła przewodniego tegorocznych obchodów czy uczestniczyć w niezwykle ciekawych doświadczeniach. ZWiK zadbał także o krzyżówki i degustację wody. – Zajęcia jak co roku spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony raciborskich szkół. Tylko w ciągu dwóch dni bibliotekę odwiedziło prawie 300 uczniów – podsumowuje Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP w Raciborzu.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here