Łubowice – wioska z inicjatywą

Łubowice wioska z inicjatywą
Polna droga łącząca dwa sołectwa: Łubowice i Grzegorzowice

Dzięki dofinansowaniu już w tym roku ruszy przebudowa często uczęszczanego traktu komunikacyjnego między Łubowicami, a Grzegorzowicami.

Inicjatywa Lokalna stawia na przebudowę i modernizację infrastruktury drogowej. Dziś droga polna, ciągnąca się urokliwym wąwozem, łącząca od wielu lat dwa sołectwa: Łubowice i Grzegorzowice, jeszcze w tym roku zostanie wyremontowana i utwardzona co znacznie usprawni komunikację między tymi dwoma sołectwami. Całkowity koszt zadania oszacowano na kwotę 163 tysiące złotych. By odciążyć wydatki budżetowe urząd gminy planuje na ten cel pozyskać środki w kwocie 60 tysięcy złotych w ramach Konkursu Przedsięwzięć Inicjatyw Lokalnych.

- reklama -

Nabór wniosków, w tym konkursie, ogłoszony przez Wydział Terenów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego zakończył się 30 marca br. Gminy, które zdecydowały się aplikować o środki mogły starać się o dofinansowanie zadań:
– promocyjnych (w szczególności imprezy plenerowe, tworzenie stron internetowych www sołectwa, witacze, udział w targach, itp.),
– inwestycyjnych (wyposażenia świetlic wiejskich, tworzenia centrów rekreacyjnych, zagospodarowania centrów miejscowości, budowy i przebudowy chodników, budowy i przebudowy obiektów małej architektury, budowy placów zabaw, budowy i przebudowy infrastruktury drogowej)
– wsparcia rozwoju i promocji twórczości ludowej: (zakup strojów ludowych, galowych i instrumentów muzycznych dla zespołów folklorystycznych, orkiestr i Ochotniczych Straży Pożarnych).

Łubowice
Jeszcze w tym roku droga zostanie wyremontowana i utwardzona

Priorytetem w rudnickim urzędzie są zadania inwestycyjne więc decyzją władz gminy było pozyskanie środków konkursowych na dofinansowanie przebudowy często uczęszczanego traktu komunikacyjnego między Łubowicami, a Grzegorzowicami.

Renata Sala

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj