O walce ze smogiem i nie tylko podczas spotkania Klubu Obywatelskiego [ZDJĘCIA]

4
Spotkanie Klubu Obywatelskiego
Spotkanie Klubu Obywatelskiego

Klub Obywatelski zaprosił na spotkanie z Wojciechem Saługą i Gabrielą Lenartowicz.

 

- reklama -

5 kwietnia na Zamku Piastowskim odbyło się spotkanie Klubu Obywatelskiego, w którym udział wzięli m.in.: posłanka Gabriela Lenartowicz, marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa oraz prezydent Raciborza Mirosław Lenk. Głównym tematem był smog.

Problemy związane z zanieczyszczeniem powietrza wzbudziły wśród zgromadzonej publiczności, głównie osób starszych, sporo emocji. Posłanka Lenartowicz wraz z marszałkiem województwa przybliżali mieszkańcom Raciborza możliwości walki z niską emisją, która w naszym regionie jest sporym kłopotem. Obecna na spotkaniu, opozycyjna radna miejska, Zuzanna Tomaszewska, przypomniała, że jest to również spowodowane niekorzystnym położeniem geograficznym Raciborza.

Pojawił się również temat certyfikacji węgla i innych paliw stałych, co spowodowałoby spalanie w kotłowniach paliwa o znacznie większej jakości, jak i obniżyłoby zawartość szkodliwych pyłów w powietrzu. Ważnym problemem poruszonym na spotkaniu był fakt sprowadzania przez raciborzan flotu i mułu od opolskich sąsiadów, gdzie nie ma zakazu.

Ponadto poruszono temat zorganizowania w Raciborzu senioraliów. Z kolei wicestarosta raciborski Marek Kurpis starał się zainteresować posłankę Lenartowicz oraz marszałka, problemem dróg w naszym regionie. Jak sam zaznaczył, największym drogowym dylematem jest most w Rudach, który wymaga gruntownej przebudowy. Gabriela Lenartowicz zauważyła, że problem jest aktualny od wielu lat i spotyka się ze sporą barierą formalną jak i logistyczną.

/DN/

- reklama -

4 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here