W centrum Raciborza zostaną usunięte drzewa

Urząd Miasta Racibórz zleci usunięcie sześciu drzew
Urząd Miasta Racibórz zleci usunięcie sześciu drzew

Przyczyną usunięcia drzew jest zagrożenie zdrowia, życia i mienia mieszkańców. Za każde wycięte drzewo miasto posadzi nowe.

Urząd Miasta Racibórz zleci usunięcie do 27 kwietnia sześciu drzew w centrum miasta. Na usunięcie tych drzew potrzebne było pozwolenie Śląskiego Konserwatora Zabytków na wycinkę. Konserwator wydał w tej sprawie pozytywną decyzję. Początkowo zezwolenie obejmowało siedem drzew, ale jedno z nich, ajlant gruczołowaty (bożodrzew), w zeszłym roku obalił orkan Grzegorz.

- reklama -

– Przyczyną zamierzanego usunięcia drzew jest zagrożenie zdrowia, życia i mienia mieszkańców. Dwa z drzew (jabłoń ozdobna na skwerze pomiędzy ulicą Zborową i ulicą Drzymały oraz lipa drobnolistna na placu Długosza) są martwe. W przypadku pozostałych czterech drzew (topola Simona, ajlant gruczołowaty, klon jesionolistny na skwerze Moniuszki oraz jabłoń ozdobna na ulicy Podwale) powodem planowanego usunięcia jest oczywisty zły stan zdrowia, który powoduje, że drzewa te mogą wyrządzić krzywdę ludziom – tłumaczy Urząd Miasta.

Za każde wycięte drzewo miasto posadzi jesienią nowe.

Wszelkich informacji w tej sprawie udziela inspektor Wydziału Komunalnego Maciej Piątek pod numerem telefonu 32 75 50 788.

fot. UM Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. A co z drzewami na Placu Wolności które są oznaczone czerwonym X ,drzewa które przy jakiejś następnej wichurze, znowu poprzewracają się na kamienice jak to miało miejsce przy orkanie „Grzegorz”. gdzie na Placu wolności 2 drzewa przewróciły się na kamienice a trzecie spadło na ulice ????????????

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here