Zaproszenie na wernisaż fotografii „Portrety pisarzy polskich”

0
WERNISAŻ Portrety Pisarzy Polskich
Krzysztof Gierałtowski to jeden z najlepszych polskich fotografów, określany mianem „mistrza trudnych portretów”

Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim wspólnie z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną w Wodzisławiu Śląskim zapraszają 17 kwietnia na wernisaż fotografii autorstwa Krzysztofa Gierałtowskiego pt. „Portrety pisarzy polskich”.

Wernisaż z udziałem artysty odbędzie się 17 kwietnia o godz. 17:00. Wstęp wolny. Wystawę prac Krzysztofa Gierałtowskiego pt. „Portrety pisarzy polskich” w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wodzisławiu Śl. będzie można oglądać do 8 maja. Wydarzenie jest jednym z wydarzeń kulturalnych, odbywających się w ramach obchodów 20-lecia Powiatu Wodzisławskiego.

- reklama -

Krzysztof Gierałtowski to jeden z najlepszych polskich fotografów, określany mianem „mistrza trudnych portretów”. Jest członkiem ZPAF, ZAiKS i członkiem korespondentem Niemieckiego Towarzystwa Fotograficznego (DGPh). Poza działalnością artystyczną prowadzi również zajęcia z tworzenia portretów. W swoich zasobach ma zbiór ok. 100 tys. negatywów polskiej inteligencji, które powstały w serii „Polacy, portrety współczesne”.

Minister Kultury RP w 2007 roku odznaczył K. Gierałtowskiego srebrnym medalem Gloria Artis, w 2011 artysta otrzymał nagrodę C.K. Norwida. W 2014 r. został uhonorowany Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Odznaką Honorową MSZ „Bene Merito” za działalność wzmacniającą pozycję Polski na arenie międzynarodowej. Prace artysty znajdują się w kolekcjach MOMA w NY, Museum of Modern Art w San Francisco, Bibliothèque Nationale de France, Musée dArt. Moderne de la Ville w Paryżu, Det Kongelige Bibliotek w Kopenhadze, Museum fϋr Kunst und Gewerbe w Hamburgu, Museum Ludwig w Kolonii, Muzeum Historii Fotografii w Krakowie, Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzea Narodowe w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu oraz w wielu kolekcjach prywatnych.

oprac./A/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here