Półmaraton w Kuźni Raciborskiej – jeszcze zdążysz się zapisać!

III Leśny Połmaraton w Kuźni Raciborskiej Rafamet
Podczas spotkania prasowego premierowo zaprezentowano koszulki dla biegaczy.

Już 14 kwietnia br. odbędzie się III KuźŸniański Półmaraton Leśœny RAFAMET 2018. Podczas briefingu prasowego zaprezentowano koszulkę przygotowaną dla uczestników sportowego święta. Specjalne, przestrzenne pamiątkowe medale pozostaną niespodzianką aż do dnia wydarzenia. Biegacze będą mieli do pokonania dystans ponad 21 km œścieżkami lasów Nadleśœnictwa Rudy Raciborskie. W tym roku organizatorzy przygotowali także atrakcję dla miłośœników… chodzenia z kijkami – na osoby uprawiające Nordic Walking czeka trasa o długoœci 10 km.

Spotkanie dla mediów rozpoczęło się od wyśœwietlenia krótkiej filmowej relacji z poprzedniej edycji wydarzenia. Rok temu, mimo niesprzyjającej aury wszyscy byli œuśmiechnięci i zadowoleni. Impreza była udana, mamy nadzieję, że w tym roku będzie podobnie – powiedział Michał Fita, dyrektor Miejskiego Ośœrodka Kultury Sportu i Rekreacji w KuźŸni Raciborskiej, organizator wydarzenia.

- reklama -

Współorganizatorami biegu są Urząd Miasta KuźŸnia Raciborska, OSP KuźŸnia Raciborska, a także Nadleśnictwo Rudy Raciborskie, po którego lasach wiedzie (atestowana przez Polski Związek Lekkiej Atletyki) trasa o długoœci 21 097,5 metrów. – Cieszymy się, że już po raz trzeci lasy Nadleœśnictwa Rudy Raciborskie, mieszczące się pomiędzy KuźŸnią Raciborską a Rudami, będą mogły gośœcić biegaczy. Tu, na ŒŚląsku, las pełni funkcje społeczne, a jedną z nich jest możliwoœść biegania wśœród drzew, utwardzonymi drogami. Smaczku dodaje fakt, że zdecydowana czꜶć trasy jest wyznaczona na terenach, które ucierpiały w czasie wielkiego pożaru w 1992 roku. Las odradza się nie tylko w wymiarze przyrodniczym, ale także społecznym – podkreœślał Robert Pabian, Nadleœśniczy Nadleśœnictwa Rudy Raciborskie. Zawodnicy pobiegną asfaltowo-szutrowymi œścieżkami: dystans jest malowniczy, a jednocześœnie bezpieczny. Nadleœśniczy Robert Pabian przypomniał, że huragan, który spustoszył w lipcu ubiegłego roku KuźŸnię Raciborską nie dotknął terenu, po którym poruszać się będą biegacze. Jak dodał, trasa jest sprawdzana przed samym biegiem, sportowcy mogą więc czuć się bezpiecznie.

Również po raz trzeci wydarzenie wspiera firma RAFAMET S.A., która jest nierozerwalnie związana z KuŸźnią Raciborską. – To kapitalna impreza na terenie miasta, w którym znajduje się nasza firma! Chcemy uczestniczyć w jego promowaniu również poprzez wydarzenia sportowe tak atrakcyjne jak biegi długodystansowe. Imponuje nam pasja oraz walecznoœść zawodników, z radoœcią wspieramy inicjatywy promujące zdrowy styl życia – mówił E. Longin Wons, Prezes Zarządu firmy RAFAMET S.A.

W tym roku wydarzenie będzie miało miejsce w sobotę (poprzednie dwie edycje odbyły się w niedzielę). Rajd rozpocznie się o godzinie 9:00. Dla zawodników, którzy najszybciej pokonają leœśną trasę o długości 10 km także przewidziano nagrody. Szczegółowe informacje są dostępne w regulaminie zawartym na Fanpage MOKSiR KuŸnia Raciborska, pod adresem www.facebook.com/kuzniakultury.

W związku z leœśnym charakterem wydarzenia, patronat honorowy nad nim sprawuje Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach. Z uwagi na zaangażowanie w rajd wolontariuszy z Młodzieżowych Ośœrodków Wychowawczych, patronem honorowym biegu jest także Minister Sprawiedliwośœci.

Podczas spotkania prasowego premierowo zaprezentowano również koszulki wykonane przez Śląskich majstrów druku i krawiectwa”, czyli firmę Warsztat Koszulkowy z Zabrza. Koszulka techniczna wyróżnia się pełnym nadrukiem i – jak przystało na leśœny półmaraton – znajdującymi się na niej liœśćmi w soczystym odcieniu zieleni. Jak głosi metka, to koszulka „o sportowym usposobieniu, z przeznaczeniem do pokonywania własnych barier i słabośœci”.

Dla biegaczy, którzy zameldują się na mecie przygotowano także pamiątkowe, przestrzenne medale. Jak zapowiada Michał Fita, z uwagi na ich wyjątkowy kształt i liczne detale, przygotowanie medali wymaga wielkiej precyzji, ale efekt końcowy będzie wart wysiłków. Projekt póki co jest owiany tajemnicą i pozostanie niespodzianką aż do dnia zawodów.

Sportowcy otrzymają pakiet startowy i posiłek regeneracyjny. O profesjonalną rozgrzewkę zadba BOB SPORT CENTER z KuŸźni Raciborskiej, natomiast zespół studentów-masażystów z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu ułatwi regenerację organizmu po biegu.

Dla najlepszych zawodników w kategorii OPEN przygotowano nagrody pieniężne oraz puchary, a zwycięzcy kategorii wiekowych (K 18-29; K 30-39; K 40-49; K 50+; M 18-29; M 30-39; M 40-49; M 50+) otrzymają nagrody rzeczowe.
Organizator przewidział także nagrody dla Najlepszego Leœśnika i Najlepszej Mieszkanki/ Najlepszego Mieszkańca Gminy KuŸźnia Raciborska. Specjalne upominki będą czekały także na pracowników firmy RAFAMET, którzy najszybciej zameldują się na mecie.
Jedyną swego rodzaju pamiątką dla zawodników, ale także kibiców będą sadzonki drzew, które będzie można otrzymać podczas wydarzenia.

III Półmaraton Leśny w Kuźni Raciborskiej Rafamet
Zaprezentowane koszulki idealnie wpasowują się w klimat leśnego półmaratonu.

Informacje organizacyjne:
Bieg rozpocznie się o godz. 10:00, w sobotę, 14 kwietnia br. przy ul. Tartacznej w KuŸni Raciborskiej. Limit czasu wynosi 3 godziny.

Biuro zawodów będzie zlokalizowane na Stadionie Miejskim (przy ul. Kozielskiej 30) i będzie czynne od godz. 7:30 do 9:30.

Rajd Nordic Walking wystartuje o godz. 9:00, biuro zawodów będzie czynne od godz. 7:00.

Zapisy nadal trwają! Swój udział można zgłaszać pod adresem https://dostartu.pl/iii-kuznianski-polmaraton-lesny-rafamet-2018-v2118.pl.html

oprac./A/

 

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj