Darczyńcy i dobrodzieje, czyli ludzie wielkiego serca [ZDJĘCIA]

0
Wójt Alojzy Pieruszka, kierownik GOPS-u Aleksandra Affa oraz państwo Weronika i Jan Jegliczka
Wójt Alojzy Pieruszka, kierownik GOPS-u Aleksandra Affa oraz państwo Weronika i Jan Jegliczka

Państwo Weronika i Jan Jegliczka pochodzący z gminy Rudnik niemal w całej Polsce są znani jako społecznicy i ludzie wielkiego serca. Z inicjatywy pana Jana kilka tygodni temu gmina otrzymała nieodpłatnie transport sprzętu rehabilitacyjnego.

W dniu wczorajszym, 5 kwietnia, Urząd Gminy Rudnik gościł w swych murach niezwykłe osoby. Państwo Weronika i Jan Jegliczka przybyli z przyjacielską wizytą na zaproszenie Wójta Alojzego Pieruszka i władz gminy. Oboje pochodzą z terenu gminy Rudnik: pani Weronika zd. Wittek urodziła się i młodość spędziła w Grzegorzowicach, pan Jan Jegliczka urodził się i mieszkał w Gamowie. Ponad 40 lat temu razem wyjechali do Niemiec, gdzie założyli rodzinę, wybudowali dom i pracowali zawodowo. W Niemczech mieszkają do dziś, ciesząc się dobrym zdrowiem, wnukami i zasłużoną emeryturą. Do Polski przyjeżdżają w odwiedziny do bliskich, ale nie tylko. Niemal w całej Polsce, a także w okolicy, są znani jako społecznicy i ludzie wielkiego serca. Pan Jan Jegliczka mimo rozlicznych obowiązków zawodowych i rodzinnych zawsze znajduje czas na organizację akcji pomocowych, jeśli tylko dowie się, że jest taka potrzeba i ktoś oczekuje na wsparcie. To taki niespokojny duch, z niespożytą energią i dużym poczuciem humoru. W swoich działaniach i przedsięwzięciach zawsze może liczyć na wsparcie żony oraz najbliższych.

- reklama -

Z jego inicjatywy kilka tygodni temu gmina Rudnik otrzymała nieodpłatnie transport sprzętu rehabilitacyjnego, który już dziś służy niepełnosprawnym i schorowanym podopiecznym rudnickiego GOPS-u. 15 łóżek modułowych, 8 materacy przeciwodleżynowych, 13 wózków inwalidzkich, 10 balkoników ponadto krzesła toaletowe i inny drobny sprzęt wypożyczany jest nieodpłatnie tym, którzy tego potrzebują do codziennego funkcjonowania. Łóżka modułowe, które otrzymała gmina, ułatwiają życie nie tylko chorym, ale także opiekunkom środowiskowym wykonującym prace pielęgnacyjne w środowisku. Wcześniej pan Jan Jegliczka organizował kilka akcji pomocowych dla Gminy Rudnik m.in. w roku 1998 dla ofiar powodzi nadodrzańskich wiosek. Był to wówczas duży transport mebli, sprzętu AGD, tapet, odzieży i artykułów domowych. Obecnie organizuje głównie dostawy sprzętu rehabilitacyjnego. Ze swej charytatywnej działalności znany jest prócz Śląska głównie na Pomorzu, gdzie organizował pomoc dla szpitali i domów opieki dla seniorów. Za swoją działalność na rzecz mieszkańców Gminy Rudnik z rąk Wójta pan Jan Jegliczka wspólnie z żoną otrzymali podziękowania oraz drobne lokalne publikacje książkowe. Wizyta przebiegała w ciepłej rodzinnej atmosferze. Było wiele wspomnień, wspólnych wspomnień związanych z rodzinnym Gamowem. Obaj: Wójt Alojzy Pieruszka i pan Jan Jegliczka w młodości organizowali m.in. gamowski LKS. Pani Weronika natomiast, z dużym sentymentem, wspominała znajomych oraz grzegorzowicki Bucz. Jak zapewniają państwo Jegliczka – są otwarci na dalszą współpracę z gminą oraz ośrodkiem pomocy społecznej.

Renata Sala

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here