Jubileuszowa edycja Konkursu Gwary Śląskiej – trwają zapisy

0
Jubileuszowa Edycjia Konkursu Gwary Śląskiej
Konkurs niezmiennie cieszy się dużą popularnością wśród uczniów raciborskich szkół.

Konkurs  jest okolicznością pozwalająca na prezentację i popularyzowanie zanikającej gwary śląskiej. Podnosi jej rangę, jak również służy kształtowaniu poczucia własnej tożsamości.

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Ryszarda Kincla w Raciborzu już po raz dziesiąty zorganizuje Konkurs Gwary Śląskiej pn. „Tukej piyknie godomy” pod patronatem Prezydenta Miasta Racibórz i Starosty Raciborskiego. Konkurs tradycyjnie będzie towarzyszył obchodom Tygodnia Bibliotek i odbędzie się 10 maja 2018.

- reklama -

– Od pierwszej edycji Konkurs Gwary Śląskiej cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży z terenu miasta oraz powiatu. Wskazuje to na zasadność organizacji tego typu konkursów, których uczestnicy czują potrzebę pielęgnowania języka serca nie tylko w domu ale i poza nim – mówi Weronika Paszek, organizatorka konkursu.

Uczestnikami mogą być dzieci w wieku przedszkolnym, uczniowie szkół podstawowych, klas gimnazjalnych i średnich z Raciborza i powiatu raciborskiego. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wypełnienie karty zgłoszenia (dostępna na stronie: www.biblrac.pl) i dostarczenie jej na adres organizatora – Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Ryszarda Kincla, ul. Kasprowicza 12, 47-400 Racibórz, ([email protected] lub [email protected]) z dopiskiem – Konkurs Gwary Śląskiej „Tukej piyknie godomy”, w terminie do 27 kwietnia 2018 r.

Wszelkie informacje na temat konkursu można uzyskać w Wypożyczalni i Czytelni Naukowej (Rynek 12) – tel. 32 415 44 49; e-mail [email protected]

oprac./A/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here