Dotacje na montaż instalacji OZE – spotkanie 13 i 20 kwietnia

0
Spotkania w sprawie dotacji na montaż instalacji OZE odbędzie już 13 i 20 kwietnia.

Zanieczyszczenie powietrza stało się powszechnym problemem. Głównym celem dotacji jest ograniczenie emisji CO2, ale także obniżenie kosztów energii elektrycznej. A wszystko dzięki wprowadzeniu nowoczesnych instalacji produkujących odnawialną energię.

Spotkanie kierowane jest do mieszkańców Raciborza zainteresowanych programem „Łączymy z energią” – montaż instalacji OZE dla budynków mieszkalnych na terenie Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego. Spotkania informacyjne odbędzie się w Sali Kolumnowej Urzędu Miasta Racibórz już 13 kwietnia i 20 kwietnia. Początek obydwu spotkań zaplanowano na godzinę 17.00.

- reklama -

Po spotkaniu wszystkim zainteresowanym zaprezentowane zostaną przykładowe urządzenia objęte dotacją.

Autorem wniosku jest Związek Subregionu Zachodniego z siedzibą w Rybniku wspólnie z Gminami Godów, Krzyżanowice, Marklowice i Miastami Jastrzębie-Zdrój, Pszów, Racibórz, Rybnik, Rydułtowy,Wodzisław Śląski oraz Żory. Celem projektu jest podniesienie poziomu produkcji energii pochodzącej z odnawialnych źródeł energii. W efekcie będzie możliwe m. in. ograniczenie poziomu emisji zanieczyszczeń. Projekt ma charakter grantowy. Wsparcie finansowe przeznaczone będzie na montaż instalacji PV o mocy 3kWp, pompy ciepła do c.w.u. o mocy do 3kW i zasobniku 300l, kotły na biomasę o mocy w przedziale od 10- 30 kW. r Wysokość grantu wynosi do 100% kosztów kwalifikowanych netto montażu instalacji OZE. Projekt przeznaczony jest dla osób fizycznych. Realizacja zadania przewidziana jest na lata 2019 – 2021.

Nabór do programu prowadzony jest do 29 kwietnia 2018 w Urzędzie Miasta Racibórz w Biurze Obsługi Interesantów oraz w Wydziale Ochrony Środowiska i Rolnictwa w godzinach pracy urzędu.

Wszystkie niezbędne informacje oraz dokumenty znajdziecie na stronie Urzędu Miasta w zakładce „Dla mieszkańców”.

oprac./A/

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here