„Usłyszeć srebrną Lunę…” – video relacja z premiery spektaklu [WIDEO]

RCK Racibórz:

Zrealizowany z wielkim rozmachem spektakl pt. „Usłyszeć Srebrną Lunę, czyli rzecz o Boginiach Słowiańskich” na deskach RCK po raz pierwszy wystawiono 17 marca br.

„Rzecz o Boginiach Słowiańskich” jest projektem łączącym w sobie teatr, taniec, fotografię, sztukę projektowania, muzykę (oryginalnie przygotowaną do spektaklu) a przede wszystkim niesamowitą energię zaangażowanych w niego ludzi. Wzięli w nim udział artyści zarówno z Raciborskiego Centrum Kultury, jak i spoza instytucji.

- reklama -

To opowieść, w której słowiańskie boginie stanowią pierwotną naturę każdej kobiety. Same boginie, poprzez symbolikę z jaką są powiązane, żywioły, atrybuty czy też moce luźno nakreślają kierunek powstania postaci bohaterek wchodzących w role. Opowieść ta jest emocjonalną podróżą do wnętrza duszy człowieka. Podróżą w świat wyobraźni, w głęboko skrywane instynkty i uczucia budzące się poprzez kolejne postaci opowieści.

W spektaklu „Usłyszeć Srebrną Lunę, czyli rzecz o Boginiach Słowiańskich” pojawiają się m.in. następujące boginie: Białoboga – bogini pramatka, Stryja – bogini wiatru, Wąda-Węda – bogini wody, Łada – bogini łowów, Pogoda – opiekunka ptaków i podróży, Dziewanna – bogini wiosny i miłości, Obiła – bogini zboża, Watra – bogini ognia, Chorsina – bogini myśli i przeczuć.

Video relację z marcowej premiery spektaklu przygotował Adrian Szczypiński.

publ. /k/
Fot. Kadr z filmu promującego spektakl „Usłyszeć Srebrną Lunę, czyli rzecz o Boginiach Słowiańskich”.

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj