Z seniorami o ich bezpieczeństwie w Klubie Osiedlowym M-5 [ZDJĘCIA]

Policja Racibórz: Debata z seniorami w Klubie Osiedlowym M-5

Raciborscy policjanci, na zaproszenie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Zarząd Oddziału Rejonowego koło Ostróg, przeprowadzili debatę na temat „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”.

Debata w Klubie Osiedlowym M-5 przy ulicy Książęcej w Raciborzu odbyła się wczoraj, tj. 10 kwietnia. Na spotkaniu z seniorami obecny był Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Raciborzu mł. insp. Krzysztof Żołądek wraz z towarzyszącymi mu raciborskimi policjantami, w tym z Zastępcą Naczelnika Wydziału Prewencji asp. szt. Eugeniuszem Kosel, Zastępcą Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego asp. szt. Grzegorzem Mederskim, dzielnicowymi aspirantami sztabowymi Januszem Fedorowiczem i Dariuszem Filusem. Moderatorem debaty była mł. asp. Edyta Mazur.

- reklama -

Swoje wystąpienie w klubie Komendant rozpoczął od scharakteryzowania struktury jednostki oraz przybliżył sylwetkę dobrze znanych wszystkim zgromadzonym dzielnicowych (obecnych na miejscu). Aspirant sztabowy Henryk Rzerzacz wytłumaczył z kolei, jak funkcjonuje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz jaki jest sposób realizacji zgłaszanych za jej pośrednictwem zagrożeń. Podkreślił, że KMZB jest narzędziem prostym w obsłudze i zachęcił słuchaczy do korzystania z niej, gdyż w ten właśnie sposób będą oni mogli aktywnie włączyć się w tworzenie bezpieczeństwa i eliminować zauważone zagrożenia. W swoim przemówieniu Zastępca Naczelnika Prewencji aspirant sztabowy Eugeniusz Kosel zaznaczył, że policjanci mają duże rozeznanie dotyczące niebezpieczeństw występujących w powiecie raciborskim, jednakże informacje, które zostaną przekazane przez mieszkańców, na pewno poszerzą ich wiedzę i będą wykorzystane w planowaniu służb. W tym miejscu zaproponował zgromadzonym łatwy i szybki kontakt z odpowiednim dla danego rejonu dzielnicowym za pomocą aplikacji mobilnej Moja Komenda.

Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego asp. szt. Grzegorz Mederski omówił z seniorami zagrożenia występujące na drogach, szczególnie te zachodzące w relacjach kierujący-pieszy. Podkreślono, jak ważnym jest to, aby być widocznym na drodze i zachęcono do noszenia elementów odblaskowych, które nawet 5-krotnie zwiększają widoczność pieszego. Opaski odblaskowe zostały wręczone wszystkim chętnym słuchaczom debaty, którzy wyrazili chęć ich otrzymania.

Wizyta w Klubie Osiedlowym zakończyła się dyskusją, podczas której słuchacze przekazywali mundurowym swoje uwagi i sugestie na temat zaobserwowanych zagrożeń oraz dopytywali o sposoby radzenia sobie z nimi zgodne z przepisami.

– Warto podkreślić, że bezpieczeństwo mieszkańców powiatu raciborskiego jest priorytetem dla policjantów, jak i władz lokalnych samorządów. Dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w organizację debaty oraz mieszkańcom za tak liczne przybycie i aktywne uczestnictwo – podkreślają raciborscy policjanci.

publ. /k/
Fot. KPP Racibórz

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj