Emocjonujący mecz Ofensywy. Raciborzanie wygrali z Pyrą Poznań [ZDJĘCIA]

Daniel Atłachowicz, Ofensywa Racibórz
Daniel Atłachowicz, kapitan i najlepiej punktujący Ofensywy Racibórz w piątkowym meczu

Drużyna Ksawerego Fojcika walczy o awans do finałowego turnieju o II ligę.

W dniach 13-15 kwietnia w Arenie Rafako odbywa się turniej półfinałowy o awans do II ligi koszykówki. Biorą w nim udział: Ofensywa Racibórz, MKK Pyra Poznań, TKM Włocławek i KU AZS UW Warszawa. W pierwszym meczu gospodarze zawodów podejmowali koszykarzy z Poznania. Pierwsze dwie kwarty nie ułożyły się po myśli zawodników Ofensywy – po pierwszej połowie przegrywali aż 24 punktami. Dwie kolejne części spotkania wyglądały jednak całkowicie inaczej i podopieczni Ksawerego Fojcika stopniowo odrabiali straty. Ostatecznie po emocjonującej końcówce Ofensywa Racibórz wygrała 76:75. Jutro o godz. 18:15 raciborzanie zmierzą się z AZS-em UW Warszawa. Jeśli zwyciężą, awansują do finału.

W drugim piątkowym meczu TKM Włocławek wygrał po dogrywce z AZS-em UW Warszawa 91:83.

Ofensywa Racibórz – MKK Pyra Poznań 76:75 (18:24, 12:30, 27:12, 19:9)

Ofensywa: Daniel Atłachowicz 18 pkt., Przemysław Bednarek 16 pkt., Marek Szalc 13 pkt., Emil Szwed 10 pkt., Kamil Janko 6 pkt., Patryk Szklarz 6 pkt., Dawid Kampka 4 pkt., Damian Półtorak 3 pkt., Adam Zwierzyna 0 pkt, Oskar Szkurłat 0 pkt, Paweł Barski 0 pkt.

Harmonogram turnieju: Turniej o awans do II ligi koszykówki w Arenie Rafako