Jak będzie wyglądał Plac Zwycięstwa w Kuźni Raciborskiej po remoncie? [ZDJĘCIA]

0
Plac Zwycięstwa w Kuźni Raciborskiej
Plac Zwycięstwa w Kuźni Raciborskiej po remoncie

Na placu znajdzie się m.in. róża wiatrów, fontanna podświetlana lampami i zdrój miejski. Pomnik Zwycięstwa zostanie zrewitalizowany.

Jeszcze w tym roku Gmina Kuźnia Raciborska planuje przeprowadzić remont Placu Zwycięstwa wraz z Pomnikiem Zwycięstwa w Kuźni Raciborskiej.

- reklama -

Nawierzchnia Placu Zwycięstwa wykonana zostanie z kostki granitowej łupanej w różnych odcieniach szarości oraz kolorze piaskowym. Głównym motywem, który będzie układany z kostki na placu, będzie imitacja rybiej łuski oraz róża wiatrów, przy której na końcach głównych ramion przymocowane zostaną oświetlone litery symbolizujące kierunki świata. W części południowo-wschodniej zaprojektowane będzie dojście do Dębu Katyńskiego o długości ok. 6 m i szerokości 1m, obrzeże otaczające drzewo będzie z kostki  na szerokości 0,5 m. Na projektowanej nawierzchni w części południowej zamontowane zostaną również żeliwne kratownice, w których montowane będą pochodnie podczas uroczystości.

Projekt zagospodarowania terenu placu obejmuje również rewitalizację Pomnika Zwycięstwa. Pomnik zostanie poddany całkowitemu wyczyszczeniu zarówno płyt granitowych, jak i tablic, wymianie czterostopniowych schodów oraz podstawy. Przedsięwzięcie w części sfinansowane będzie z programu „Wspieranie opieki nad miejscami pamięci i trwałymi upamiętnieniami w kraju” poprzez złożony przez Gminę Kuźnia Raciborska wniosek do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Na terenie placu znajdzie się również fontanna, która posiadać będzie 9 dysz oświetlanych lampami LED umieszczonych na płasko w projektowanej nawierzchni (fontanna posadzkowa). Na terenie rewitalizowanym znajdzie się również zdrój miejski, który zamontowany zostanie w siedzisku betonowym, a drugi jako półkole dopasowane od bocznej strony siedziska na nawierzchni granitowej. Poidełko przeznaczone będzie zarówno dla ludzi (montaż w siedzisku) jak i zwierząt (montaż na nawierzchni). Całość znajduje się w zachodniej części projektowanego murku.

Teren przy rzece, w miejscu którego znajdował się lokal usługowy, zostanie przeznaczony na część usługowo-handlową.

fot. UM Kuźnia Raciborska
oprac. /kp/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here