Jacek Nitychoruk z I LO laureatem olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH”

Jacek Nitychoruk
Jacek Nitychoruk. Fot. I LO

Jacek Nitychoruk z klasy III matematyczno–językowej jest kolejnym uczniem raciborskiego I Liceum Ogólnokształcącego, który odniósł sukces w Ogólnopolskiej Olimpiadzie „O Diamentowy Indeks AGH”.

Kolejny raz do finału olimpijskich zmagań w zawodach matematycznych Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” zakwalifikował się uczeń I LO w Raciborzu. W tym roku był to Jacek Nitychoruk z klasy III matematyczno–językowej.

- reklama -

18 marca w Krakowie odbył się trzeci finałowy etap XI edycji Olimpiady. Jest ona realizowana w zakresie pięciu przedmiotów: matematyki, informatyki, fizyki, chemii i geografii z elementami geologii. Jej laureaci przyjmowani są na studia w AGH z pominięciem procedury rekrutacyjnej. W trzecim etapie każdy z uczestników w ciągu dwóch godzin musiał rozwiązać siedem zadań, za które łącznie mógł zdobyć 100 punktów. W trakcie rozwiązywania zadań zawodnik nie mógł korzystać ani z kalkulatora, ani z tablic matematycznych. Wiedza, umiejętności i praca, którą włożył Jacek w przygotowanie się do olimpiady oraz doświadczenie, które zdobył, startując w wielu innych konkursach, przyniosły znakomity efekt. 6 kwietnia, kiedy ogłoszono ostateczne wyniki, okazało się, że Jacek Nitychoruk zdobył 95 na 100 punktów i został laureatem III stopnia Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” w roku akademickim 2017/2018.

Jacek Nitychoruk jest także finalistą tej edycji olimpiady w zakresie informatyki, a 16 marca odebrał w Toruniu nagrodę za zdobycie tytułu laureata I miejsca w kategorii szkół ponadgimnazjalnych w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym Bóbr, w którym, jako jeden z trzech uczniów w całej Polsce, zdobył maksymalną ilość punktów.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj