
Biblioteka w Ocicach zaprasza na pierwsze spotkanie z cyklu „Po sąsiedzku”! Spotkania to świetny sposób na spędzenie czasu wolnego oraz poznanie historii naszego regionu.
Szukasz pomysłu na spędzenie miłego popołudnia? Chcesz lepiej poznać swoich sąsiadów? A może interesuje Cię proponowany temat?
Spotkanie, które odbędzie się w czwartek 19 kwietnia o godz. 16.30 w bibliotece w Ocicach (ul. Tuwima 1) będzie dotyczyło legend, zwyczajów i obrzędów ziemi raciborskiej z poezją Eichendorffa w tle.
– Zapraszam wszystkich, chcących poznać kawałek naszej lokalnej historii a także tych, którzy chcą po prostu miło spędzić popołudnie. Mam nadzieję, że to spotkanie zaowocuje dalszą współpracą w dzielnicy – informuje Edyta Potyka, nowa kierownik biblioteki w Ocicach.
oprac./A/



![Nowy most na Odrze coraz bliżej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/most-grzegorzowice-ciechowice.jpg)
![„Żywioły” w raciborskiej bibliotece. Wystawa pełna naukowych ciekawostek [ZDJĘCIA] „Żywioły” w raciborskiej bibliotece. Wystawa pełna naukowych ciekawostek](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/zywioly-anna-skowronska.jpg)








![Eliksiry, zaklęcia i quidditch. Wakacyjne spotkanie z Harrym Potterem w bibliotece [ZDJĘCIA] Eliksiry, zaklęcia i quidditch. Wakacyjne spotkanie z Harrym Potterem w bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/lato-z-biblioteka-28.jpg)
![Kreatywny początek wakacji z Raciborskim Centrum Kultury [ZDJĘCIA] Kreatywny początek wakacji z Raciborskim Centrum Kultury](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/lato-z-rck.jpg)



![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)




