„Moje bezpieczne (?) dziecko” – policja zaprasza na szkolenie

Racibórz:

Majowe wykłady poprowadzą specjaliści z ośrodka metodyczno-edukacyjnego oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

8 maja, w sali konferencyjnej Zamku Piastowskiego w Raciborzu (przy ulicy Zamkowej 2) odbędzie się kolejne szkolenie organizowane przez konsultantów katowickiego ośrodka Metisu i policyjnych specjalistów zajmujących się zwalczaniem przestępczości seksualnej z udziałem nieletnich. Czterogodzinne zajęcia zostaną poświęcone przede wszystkim problemom dzieci skrzywdzonych przez dorosłych i sposobom rozpoznawania wśród uczniów małoletnich ofiar.

- reklama -

W szkoleniu mogą wziąć udział nauczyciele, pedagodzy szkolni i policjanci zarówno z powiatu raciborskiego, jak i powiatu rybnickiego, wodzisławskiego, żorskiego i jastrzębskiego. W sumie dostępnych jest 200 miejsc.

Wykłady są częścią kampanii „Moje bezpieczne (?) dziecko”. Każdorazowo, podczas takich spotkań, omawiane są przykłady wykorzystywania seksualnego dzieci przez dorosłych, symptomy wskazujące na wystąpienie tego problemu, metody mogące posłużyć nauczycielom w nawiązaniu lepszego kontaktu podczas rozmowy z dziećmi i ich rodzicami oraz obowiązujące procedury w przypadku stwierdzenia takich przypadków wśród podopiecznych.

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu, swoje zgłoszenie mogą przesłać tutaj. Majowe spotkanie odbywać się będzie w godz. 14:00-18:00.

publ. /k/
Fot. KPP Racibórz

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here