(DO)wolność czytania. Tydzień Bibliotek w Raciborzu

0
Książka
Książka

Czytanie daje nieograniczone możliwości – przekonać się o tym można będzie w maju, kiedy raciborska biblioteka po raz kolejny włączy się w Tydzień Bibliotek, czyli ogólnopolski program promocji czytelnictwa.

Zbliża się Tydzień Bibliotek – ogólnopolski program promocji czytelnictwa. W dniach 7-12 maja w akcję tradycyjnie już włączy się raciborska biblioteka, organizując spotkania, konkursy, a nawet rajd rowerowy.

- reklama -

7.05, godz. 16:30; Filia Publiczno-Szkolna nr 8, ul. Żorska 2
Dzień Książki Sportowej
Interesujesz się sportem? Czytasz o nim książki? Masz w domu książki o tematyce sportowej? Przyjdź i podziel się wrażeniami z lektury!

7.05, godz. 17:00; Filia nr 9 Brzezie, ul. Myśliwca 9
Domowe spa
W programie prezentacja poradników o zdrowiu i urodzie dostępnych w filii a także spotkanie z Małgorzatą Kłobuch, która opowie o praktycznym zastosowaniu naturalnych kosmetyków.

8.05, godz. 17:00; Filia nr 2 Ostróg, ul. Bielska 12
Klub Przyjaciół Biblioteki na Ostrogu
W programie prezentacja poradników o zdrowiu i urodzie dostępnych w filii a także spotkanie z kosmetyczką Barbarą Olejnik, która opowie o pielęgnacji stóp i dłoni.

9.05, godz. 16:00; Eureka- Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży, ul. Kasprowicza 12
„Dziedzictwo” Christophera Paoliniego – konkurs wiedzy
Konkurs wiedzy z trzech pierwszych tomów cyklu „Dziedzictwo” Christophera Paoliniego. Zgłoszenia przyjmowane są o 7 maja w oddziałach i filiach biblioteki.

10.05, godz. 9:30; Wypożyczalnia i Czytelnia Naukowa, Rynek 12
Konkurs Gwary Śląskiej
Konkurs pod patronatem Prezydenta Miasta Racibórz i Starosty, którego celem jest kształtowanie tożsamości i świadomości regionalnej uczestników.

10.05, godz. 16:30; Filia nr 10 Markowice, ul. Jordana 6
Rowerem wokół Matterhorn
Podróże małe i duże na wyciągnięcie ręki? Teraz to możliwe! Odkryj książki podróżnicze dostępne w bibliotece i wysłuchaj relacji z podróży rowerem szlakami alpejskimi raciborzanina Zbigniewa Kręcisza.

12.05, godz. 11:00; Raciborski Rynek
Odjazdowy Bibliotekarz
Rajd rowerowy czytelników i bibliotekarzy. Odjazdowy Bibliotekarz odwiedzi w tym roku na trasie filie biblioteczne w dzielnicach: Ostróg, Płonia, Markowice. Na finał planowany jest grill.

oprac. /kp/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here