Zajęcia z native speakerami w I LO [ZDJĘCIA]

0
Zajęcia z native speakerami w I LO
Zajęcia z native speakerami w I LO

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kasprowicza w Raciborzu regularnie odbywają się zajęcia językowe z native speakerami.

„Francuskie tête à tête” to cykl zajęć językowych i spotkań z francuskim native speakerem, Marciem Bonnetin, które odbyły się w ZSO nr 1 w ciągu ostatnich 8 tygodni. Marc Bonnetin spotkał się z młodzieżą uczącą się języka francuskiego i poprowadził dla niej cykl zajęć z konwersacji przygotowujący do części ustnej egzaminu DELF. W marcu odbyło się podsumowanie spotkań z francuskim native speakerem połączone z quizem wiedzy o Francji dla uczniów klas drugich gimnazjum.

- reklama -

Z kolei w ramach współpracy 1 LO z PWSZ w Raciborzu dr Rachael Sumner kolejny już raz poprowadziła zajęcia z maturzystami klas trzecich. Młodzież przygotowująca się do matury miała okazję sprawdzić swoje umiejętności z komunikacji w języku angielskim – to był świetny trening z native speakerem przed egzaminem ustnym z języka angielskiego. Z relacji uczniów wynika, że “kontakt z żywym językiem poszerzył umiejętności komunikacyjne, żarty przełamały barierę stresu, a przyjazna atmosfera na zajęciach ułatwiła kontakt z prowadzącą.” Uczniowie stwierdzili też, że zajęcia “poprawiły językową samoocenę”. Uczennice zadedykowały Rachael wiersz napisany tuż po zajęciach:

„Dziś na angielskim coś nowego mamy
i z panią Rachael rozmawiamy
Już wszystkie tajniki angielskiego znamy
i matury się nie obawiamy!”.

Spotkania z obcokrajowcami wpisują się w szkolne działania w ramach projektu „Bezpieczna+” i pozwalają uczniom na kształtowanie nowych poglądów opartych na szacunku do różnorodności kulturowej. Bezpośredni kontakt daje możliwość obalenia stereotypów o charakterze narodowym oraz wyobrażeń o innych krajach, ich mieszkańcach i tradycjach.

fot. I LO
oprac. /kp/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here