Koncert Pieśni Maryjnych i Sakralnych w rudzkiej Bazylice

Chór im. Juliusza Rogera z Rud
Chór im. Juliusza Rogera z Rud

W najbliższą niedzielę w Rudach wystąpi chór im. Juliusza Rogera. W programie m.in. utwory takich kompozytorów jak T. Klonowski, C. Franck, J.S. Bach czy G. De Marzi.

6 maja o godz. 17:00 w Bazylice Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Rudach odbędzie się koncert Pieśni Maryjnych i Sakralnych w wykonaniu chóru im. Juliusza Rogera. W repertuarze m.in. utwory takich kompozytorów jak T. Klonowski, C. Franck, J.S.Bach, G. De Marzi i wiele innych.

- reklama -

Chór im. Juliusza Rogera: Po wojnie w roku 1945 swoją działalność rozpoczęło Towarzystwo Śpiewu Chopin. W 1956 r. decyzją Ministerstwa Kultury i Sztuki nadano zespołowi jako jedynemu w kraju imię Juliusza Rogera. Od 1980 r. chór działa pod patronatem MOKSiR w Kuźni Raciborskiej. Od 2010 r. chór stał się oficjalnie chórem działającym przy Bazylice w Rudach. Chór im. Juliusza Rogera z Rud został odznaczony m.in. Złotą Odznaką Honorową z Wieńcem Laurowym Zarządu Śląskiego Związku Chórów i Orkiestr. (dn. 23.11.2013 r.) Obecnie chórem dyrygują panie Krystyna Lubos oraz Maria Wiechoczek.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here