10. edycja cyklu Kultura Dostępna w kinach Helios

0
"Narzeczony na niby"

Najlepsze, najczęściej nagradzane, najbardziej cenione przez krytyków oraz publiczność polskie filmy będzie można obejrzeć w kinie Helios w Kędzierzynie-Koźlu w ramach dziesiątej już edycji cyklu Kultura Dostępna.

Widzowie kina Helios w Kędzierzynie-Koźlu poznają najlepsze, najczęściej nagradzane, najbardziej cenione przez krytyków oraz publiczność polskie filmy w ramach dziesiątej już edycji cyklu Kultura Dostępna. W tym roku seanse odbywają się tradycyjnie o godz. 18:00, a także o 13:00. Pierwszy seans tej edycji już za tydzień.

- reklama -

Początek sezonu zapowiada się romantycznie. 3 maja zostanie zaprezentowany film „Narzeczony na niby”, a tydzień później – „Podatek od miłości”. Następnie na Widzów czekać będzie przewrotna komedia „Atak paniki” i poruszający „Plan B”. Do repertuaru trafiły także tytuły, które mają na swym koncie festiwalowe sukcesy. „Pomiędzy słowami” – nagrodzony Złotym Lwem za najlepsze zdjęcia, „Wieża. Jasny dzień” doceniona Złotymi Lwami, m.in. za najlepszy scenariusz oraz „Twarz” Małgorzaty Szumowskiej, która z tegorocznego Berlinale wróciła ze Srebrnym Niedźwiedziem.

Tuż przed rozpoczęciem wakacji zaprezentowana zostanie animacja malarska „Twój Vincent”, nominowana od Oskara wyjątkowa biografia Vincenta Van Gogha. W X edycji pojawią się także ponownie cieszące się dużym zainteresowaniem i obsypane nagrodami filmy z poprzedniej odsłony cyklu: „Najlepszy”, „Cicha noc” oraz „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”. Na fanów mocnych filmowych wrażeń czekają „Pitbull. Ostatni pies” Władysława Pasikowskiego i filmy Patryka Vegi – „Botoks” i „Kobiety mafii”, które projekcją 30 sierpnia zamkną 10. edycję projektu.

Projekt Kultura Dostępna w Kinach jest częścią programu realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którego operatorem jest NCK. Szczegółowe informacje dotyczące cyklu oraz poszczególnych seansów w kinie Helios w Galerii Odrzańskie Ogrody dostępne są pod adresem: helios.pl/34,Kedzierzyn-Kozle/KulturaDostepna/.

kino helios kedzierzyn kozle

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here