„Razem raźniej” wkrótce na Zamku Piastowskim

Racibórz, Zamek Piastowski: 11. Metropolitalne Święto Rodziny Razem raźniej

Młodzieżowy Dom Kultury oraz Zamek Piastowski w Raciborzu zapraszają do zapoznania się z programem 11. Metropolitalnego Święta Rodziny.

– W poniedziałek 21 i we wtorek 22 maja serdecznie zapraszamy wszystkie chętne dzieci wraz z rodzicami bądź opiekunami na Zamek Piastowski w Raciborzu na wydarzenia związane z obchodami 11. Metropolitalnego Święta Rodziny – zaprasza Mariola Jakacka, dyrektor Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

- reklama -

Hasło tegorocznego święta nawiązuje do adhortacji papieża Franciszka Amoris laetitia i brzmi: „Rodzina – radość miłości”. Idea Metropolitalnego Święta Rodziny zrodziła się podczas śląskiej pielgrzymki samorządowców i parlamentarzystów z Metropolitą Górnośląskim Arcybiskupem Damianem Zimoniem do Rzymu w 2007 r., w 750-lecie śmierci św. Jacka, patrona Śląska. To właśnie wtedy, przy grobie Św. Jana Pawła II, Małgorzata Manka-Szulik wraz ze Śp. Krystyną Bochenek zainaugurowały MŚR, które, dzięki współpracy śląskich miast, organizacji oraz stowarzyszeń, rozwija się i trwa do dziś.

Program 2-dniowego wydarzenia przedstawiamy poniżej.

21 maja:
– godz. 16.30 Będzie nietypowo, bo dwa wernisaże jednego dnia. Pierwsza ekspozycja „MAMY TO…”, to wystawa fotografii Aliny Luterek. – Wystawa jest efektem sześciu spotkań z moimi przyjaciółkami, koleżankami, znajomymi. Spotkań pełnych emocji, wzruszeń… i dzieci! – mówi Alina Luterek, autorka wystawy. Druga ekspozycja „Wariacje Plastyczne” przygotowana została przez grupę plastyczną „Asfalt” z Gminnego Centrum Kultury w Nędzy. Tematem wystawy będą smoki, ptaki oraz krzesła…

– godz. 17.00 „Koncert z okazji Dnia Matki”. W dawnej siedzibie Piastów wystąpią uczniowie Raciborskiego Ogniska Muzycznego.

Metropolitalne Święto Rodziny na Zamku Piastowskim w Raciborzu - dzień I

22 maja:
– godz. 16.30 Warsztaty plastyczne dla dzieci i rodziców pn. „Mamo, Tato (s)twórzmy razem”;

– godz. 18.00 „Pro Radost 2” – polsko-czeski koncert. Przed publicznością wystąpią członkowie zespołu wokalnego „MIRAŻ”, działającego przy Młodzieżowym Domu Kultury w Raciborzu oraz soliści ze Středisko volného času w Opawie.

Metropolitalne Święto Rodziny na Zamku Piastowskim w Raciborzu - dzień II

publ. /k/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here