Roztańczona wiosna SKZR Źródło [ZDJĘCIA]

1
SKZR Źródło
SKZR Źródło

Grupy SKZR Źródło odnoszą sukcesy w kolejnych konkursach.

Wyjątkowo taneczna i udana jest wiosna w Stowarzyszeniu Kultury Ziemi Raciborskiej Źródło. Seria pomyślnych prezentacji zaczęła się 14 kwietnia od sukcesów na VI Festiwalu Tanecznym Aplauz w Marklowicach, gdzie za swe poszczególne układy zespoły Źródła zdobyły: Tęcza III – drugie miejsce, ZARA II – pierwsze i trzecie miejsce, ZARA I – pierwsze i drugie miejsce, Natalia Rucińska – pierwsze miejsce, Oliwia Tomala – trzecie miejsce. Już następnego dnia, 15 kwietnia, zespoły Źródła zatańczyły na koncercie charytatywnym w RCK w Raciborzu i zebrały na rzecz leczenia półrocznego Filipka 8623,65 zł, 402 Kcz i 27 euro.

- reklama -

Na X Festiwalu Mażoretek Parada 2018 w Czerwionce–Leszczynach zespoły zaprezentowały się 22 kwietnia, zajmując: Tęcza III – pierwsze i trzecie miejsce, ZARA II – wyróżnienie i trzecie miejsce, ZARA I – drugi i trzecie miejsce.

Ponownie na deskach RCK w Raciborzu grupy pojawiły się 26 kwietnia na XI Powiatowym Festiwalu Twórczości Artystycznej, gdzie Zespoły Efekt I, Efekt II i Efekt III znalazły się na liście laureatów. Dokładne wyniki tego przeglądu zostaną ujawnione 24 maja.

Mażoretki ZARA I zaprezentowały się także 3 maja na majówce na raciborskiej przystani nad Odrą, natomiast w dniach 30 kwietnia do 6 maja 8 ZARA II i Raciborzanie III wzięli udział w Międzynarodowym Festiwalu Dziecięcym w Winnicy na Ukrainie.

W skład zespołów ZARA I i ZARA II wchodzą dzieci ze Stowarzyszenia Źródło z Raciborza i Stowarzyszenia Bajtel z gminy Nędza.

Następne emocje będą związane z Mistrzostwami Polski Mażoretek w Kędzierzynie-Koźlu w dniach 18-20 maja. Raciborzanie I, II i III 2 czerwca zatańczą na Międzywojewódzkim Konkursie w Wiśle. Następnego dnia, 3 czerwca, ZARA I i ZARA II pojadą na konkurs na Górę św. Anny. 8 czerwca Raciborzanie I, II i III wezmą udział w Międzynarodowym Konkursie Ballo 2018 w Żorach. Tego samego dnia Źródło zaprosi mieszkańców naszego miasta na I Raciborską Noc Świętojańską do Parku Roth.

Jak co roku w połączeniu z obchodami Dni Raciborza w dniach 7-12 czerwca odbędą się już XVIII Międzynarodowe Spotkania Artystyczne: „Śląsk – kraina wielu kultur”.

Na Międzynarodowym Festiwalu „Kapryśne Lato” 10 czerwca w Czechach wystąpi ZARA I. Z kolei Raciborzanie I całe 2 tygodnie – 27 lipca do 10 sierpnia – spędzą w dniach na Festiwalu na Cyprze, zaś w dniach od 21 września do 2 października prawdopodobnie pojadą na festiwal do Indii.

fot. Źródło
oprac. /kp/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

1 KOMENTARZ

  1. Anonim

    Gratulacje dziewczyny 😊 A gdzie zdjęcia Zara l 😊

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here