Majówka na śląskich drogach: Zginęły 4 osoby

W trakcie długiego, majowego weekendu, nad bezpieczeństwem na drogach czuwało kilka tysięcy policjantów. Mimo to, nie wszyscy podróżujący powrócili szczęśliwie do swoich domów.

Podczas długiego majowego weekendu, tak jak i w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek czuwali policjanci z drogówki. Policyjna akcja „Majowy Weekend” rozpoczęła się o godz. 6.00 rano 27 kwietnia, a zakończyła 6 maja o godz. 22.00. W jej ramach, na drogach pojawiło się więcej patroli policji. Mundurowi sprawdzali prędkość, z jaką poruszają się kierowcy, kontrolowali ich stan trzeźwości oraz stan techniczny ich pojazdów. Sprawdzali także, czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w specjalnych fotelikach.

- reklama -

Mimo starań funkcjonariuszy, w tych dniach na śląskich drogach doszło do 73 wypadków, w których 4 osoby zginęły, a kolejne 74 zostały ranne. Ponadto odnotowano 1134 kolizje. Policjanci zatrzymali też aż 514 pijanych kierujących.

W samym Raciborzu, drogówka odnotowała 26 kolizji drogowych i zatrzymała 16 nietrzeźwych kierujących. Niechlubny rekordzista miał w organizmie prawie dwa i pół promila alkoholu. Podsumowanie majówki na raciborskich drogach znajdziecie tutaj.

publ. /k/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here