Podpisanie deklaracji o współpracy z miastem Roth

Roth Raciborz Miasta Partnerskie
Prezydentowi w czasie wizyty towarzyszyli samorządowcy oraz pracownicy oświaty i naszych placówek kulturalnych.

Współpraca międzynarodowa to dla samorządów jeden ze sposób na zdobycie nowych, cennych doświadczeń, aktywizację organizacji pozarządowych, wymianę młodzieży, a także rozwój gospodarczy. 

Dzięki pozytywnym relacjom z miastami partnerskimi jest możliwe szersze otwarcie się na nowe trendy, zaznajomienie się z innymi kulturami, czasami nawiązanie ważnych kontaktów gospodarczych. W ramach współpracy samorządy mają możliwość podpatrzenia „jak to się robi” w krajach bardziej rozwiniętych, jak działają pewne instytucje, na jakie rzeczy można zwrócić uwagę przy realizacji niektórych inwestycji, jak ustrzec się pewnych błędów. Jednocześnie jest to możliwość podzielenia się swoimi doświadczeniami z miastami, które mają krótszą od naszej przygodę z samorządnością.

- reklama -

Pod koniec kwietnia prezydent Raciborza był gościem w naszym partnerskim mieście Roth. Ukoronowaniem wizyty było podpisanie deklaracji o dalszej współpracy pomiędzy miastami, za nami bowiem już ćwierć wieku wspólnych działań. W ciągu 25 lat dziesiątki uczniów z miejscowości w Bawarii zameldowało się w Raciborzu w ramach wymiany międzyszkolnej lub dzięki udziałowi w zawodach organizowanych przy wsparciu samorządów. Dla wielu dzieci była to pierwsza okazja w życiu na przyjazd do naszego kraju. W tym czasie nasi uczniowie składali wizyty w Niemczech. Partnerstwo z Roth pozwoliło zapoznać mieszkańców bawarskiego miasteczka z naszą ofertą kulturalną dzięki wyjazdom naszych grup artystycznych.

Prezydentowi w czasie wizyty towarzyszyli samorządowcy oraz pracownicy oświaty i naszych placówek kulturalnych. Polska delegacja w „gościach” złożyła pamiątkowy wpis do „złotej księgi” pamiątkowej, odwiedziła muzeum, miejski ogród i odbyła spacer po centrum miasta. Nasi partnerzy będą u nas gośćmi podczas Dni Miasta.

oprac./A/

fot. Urząd Miasta Racibórz

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj