Schodołaz w Zespole Szkół Specjalnych

„AS – Szkolna Akademia Sukcesu” w Zespole Szkół Specjalnych w Raciborzu Schodołaz
SCHODOŁAZ to mobilne urządzenie przeznaczone do transportu osób na wózkach inwalidzkich po schodach.

Dla uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Raciborzu Żadne schody nie stanowią już przeszkody podczas przemieszczania się po szkole. Dzięki realizacji projektu finansowanego z Funduszu Europejskiego „AS – Szkolna Akademia Sukcesu” uczniowie mają możliwość uczęszczania na dodatkowe zajęcia, a szkoła zdobywa pomoc ułatwiającą naukę niepełnosprawnym uczniom.

„AS – Szkolna Akademia Sukcesu” w Zespole Szkół Specjalnych – projekt rozkwita, zajęcia cały czas trwają, a dzieci czerpią coraz to więcej korzyści z projektu.

- reklama -

„AS – Szkolna Akademia Sukcesu” w Zespole Szkół Specjalnych w Raciborzu Schodołaz„AS – Szkolna Akademia Sukcesu” w Zespole Szkół Specjalnych w Raciborzu

Dzięki dofinansowaniu, które otrzymaliśmy z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach trwającego w naszej szkole projektu „AS – Szkolna Akademia Sukcesu” zakupiliśmy SCHODOŁAZ, który jest mobilnym urządzeniem przeznaczonym do transportu osób na wózkach inwalidzkich po schodach. W przeciwieństwie do różnego rodzaju wind schodowych nie trzeba na stałe montować tego urządzenia. W naszej szkole posiadamy już windę, która jest nam bardzo pomocna, ale dostępna tylko w jednym miejscu. Dzięki zakupionemu schodołazowi możemy sprawnie poruszać się z wózkiem po całej szkole na każdych schodach. Można go używać, kiedy tylko zachodzi taka potrzeba. Jest to bezpieczne urządzenie, które pozwoli nam na szybkie i sprawne zamontowanie praktycznie każdego wózka w szkole. Urządzenie jest zasilane akumulatorowo, a w pełni naładowane baterie umożliwiają pokonanie nawet do 1000 stopni. Zarówno podpięcie wózka inwalidzkiego jak i jazda w górę i w dół schodów jest bardzo prosta. Użytkowanie tego urządzenia nie wymaga żadnego nakładu siły, każdy opiekun jest sobie w stanie poradzić z jego obsługą. Jest to świetną pomoc dla naszych niepełnosprawnych uczniów jak i dla osób sprawujących nad nimi opiekę.

 

oprac./A/

fot.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here