Gmina Krzyżanowice poszukuje historycznych zdjęć

Tworków pomiędzy 1936 a 1945 r.
Tworków pomiędzy 1936 a 1945 r.

Tematyka zdjęć jest dowolna, związana z fotografowaniem życia codziennego – mogą to być wydarzenia rodzinne i publiczne, życie społeczności, święta kościelne, tradycje czy momenty historycznie i politycznie znaczące.

Gmina Krzyżanowice we współpracy z polskimi gminami Kietrz i Krzanowice oraz czeskim partnerem Stowarzyszeniem Gmin Hluczyńska zapraszają do przesyłania historycznych zdjęć z regionu w ramach trwającego projektu pn. „W poszukiwaniu minionego czasu”.

- reklama -

Zdjęcia o tematyce związanej z wydarzeniami z życia codziennego gminy Krzyżanowice można przesłać do 31 maja 2018 r. na adres e-mail: [email protected] lub dostarczyć bezpośrednio do pokoju nr 21 Urzędu Gminy Krzyżanowice, ul. Główna 5, 47-450 Krzyżanowice.

Tematyka zdjęć jest dowolna, związana z fotografowaniem życia codziennego – mogą to być: wydarzenia rodzinne i publiczne, życie społeczności, święta kościelne, tradycje, momenty historycznie i politycznie znaczące – wydarzenia wojenne, rok 1989, przystąpienie Polski do UE, krajobrazy lub główne budynki. Szczególnie poszukiwane są zdjęcia z prywatnych archiwów i zdjęcia z rodzinnych albumów.

Wymagana jakość zdjęcia: min. 1500 pikseli (wybrane zdjęcia do wystawy zostaną dostarczone przez właściciela w rozmiarze 4000 pikseli lub zostaną przekazane organizatorowi do zeskanowania), liczba dostarczonych zdjęć nie jest ograniczona.

Do każdej fotografii należy podać krótki opis (oznaczenie zdarzenia, miejsce i rok wykonania lub nazwiska osób ze zdjęcia). Wraz ze zdjęciami należy również dostarczyć zgodę na niekomercyjne wykorzystanie fotografii (do pobrania tutaj).

Wybrane zdjęcia będą wykorzystane do realizacji projektu „W poszukiwaniu minionego czasu” (w tym: wydania polsko-czeskiego kalendarza na 2019 rok, drukowane, prezentowane na wystawach), akcjach promocyjnych i wydawniczych Gminy Krzyżanowice (wydawaniu ulotek, informatorów, gazety itp.) oraz na umieszczeniu na stronach internetowych Gminy Krzyżanowice, partnerów projektu, a także profilu Facebook Gminy.

Dostawca zdjęć wyraża zgodę na wykorzystanie fotografii do celów realizacji projektu, dostarczając zdjęcia, potwierdza, że ​​zgadza się z zasadami zawartymi w powyższym zaproszeniu.

Projekt nr CZ.11.4.120/0.0/0.0/16_013/0001375 pn. „W poszukiwaniu minionego czasu” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach „Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Silesia” w Programie Interreg V – A Republika Czeska – Polska 2014–2020.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj