Kajdanki, kaski i kamizelki w bibliotece w Nędzy [ZDJĘCIA]

0
Straż graniczna na Tygodniu Bibliotek w Przedszkolu w Nędzy
Przedstawiciel Straży Granicznej z Raciborza chor. Ryszard Kominek opowiadał o codziennej pracy mundurowych.

Przedstawiciel Straży Granicznej z Raciborza przyjechał do Nędzy na zaproszenie tutejszej książnicy. Spotkanie z przedszkolakami odbyło się w ramach trwającego Tygodnia Bibliotek. Hitem spotkania z funkcjonariuszem straży granicznej z dziećmi z nędzańskiego przedszkola był sprzęt: kamizelki, kaski, pałki i kajdanki. Największą frajdę dzieci miały, gdy wszystko mogły przymierzyć.

Chor. Ryszard Kominek opowiadał dzieciom o codziennej pracy mundurowych, ochronie granic, kontroli ruchu granicznego i bezpieczeństwa wewnętrznego. Dzieci pytały o psy, które pomagają strażnikom w pracy oraz sprzęt. Dzieci pozowały do zdjęć w kaskach, czapkach i kamizelkach.

- reklama -

Przedszkolaki z Nędzy są stałymi bywalcami biblioteki. Co rusz biorą tu udział w różnych ciekawych wydarzeniach. – Dzieci bardzo lubią tu bywać. Raz, że spotkania zawsze ciekawe, a dwa – oswajają się z miejscem i tym chętniej przychodzą tu później z rodzicami – mówi wychowawczyni Teresa Augustyn.

5-latki Dominika i Oliwka potwierdzają – do biblioteki przychodzą z rodzicami i wypożyczają nie tylko bajki. – Bo z książeczek można się też nauczyć dużo różnych rzeczy. Trzeba czytać, żeby być mądrym – twierdzą dziewczynki.


Co roku w maju Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Jest to program promocji bibliotek i czytelnictwa. Jego celem jest podkreślanie roli czytania i samych bibliotek w edukacji i jakości życia, a także uświadomienie wagi zawodu bibliotekarza oraz zainteresowanie książką większego grona odbiorców.

Współczesne biblioteki nie tylko są wypożyczalniami, ale też przestrzenią spotkań, gospodarzem imprez kulturalnych i naukowych, a także po prostu miejscem, gdzie można przyjemnie spędzić czas. Zachęcają do tego nie tylko zgromadzone zbiory, lecz także ciekawe wizualnie wnętrza i dodatkowe atrakcje.

oprac./A/

fot. Przedszkole Nędza

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here