Turniej rowerowy przedszkolaków pod czujnym okiem dzielnicowych [ZDJĘCIA]

0
Turniej rowerowy przedszkolaków w ogrodzie Strzechy
Podczas turnieju mundurowi zaprezentowali także swoje wyposażenie i radiowóz.

W ramach akcji informacyjno – edukacyjnej „Kręci nas bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny”, raciborscy policjanci organizują spotkania z uczniami szkół i przedszkoli. W tym tygdoniu raciborscy dzielnicowi czujnym okiem przyglądali się zmaganiom dzieci podczas turnieju rowerowego na terenie ,,Strzechy”.

We wtorkowe przedpołudnie dzielnicowi zawitali na dziedziniec ,,Strzechy” , gdzie przeprowadzili pogadankę dla dzieci i ich rodziców na temat bezpiecznych postaw pieszego w ruchu drogowym. W ramach kampanii, mundurowy poinformował przedszkolaków o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas drogi do szkoły. Policjant przypomniał, że przechodzić przez jezdnię należy tylko w miejscach do tego wyznaczonych, po uprzednim upewnieniu się, że z żadnej strony nie nadjeżdża pojazd. Stróż prawa uczestników spotkania zapoznał także z zasadami poruszania się po chodnikach i ścieżkach pieszo-rowerowych. Ponadto policjant zachęcał też do noszenia odblasków. Dzielnicowi po prelekcji swoim czujnym okiem nadzorowali zmagania przedszkolaków podczas wyścigów na mini rowerkach i hulajnogach. Mundurowi zaprezentowali także swoje wyposażenie i radiowóz. Prezentacja wyposażenia okazała się bardzo duża atrakcją dla milusińskich. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał na pamiątkę odblask.

- reklama -

Akcja informacyjno-edukacyjna „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny” powstała przede wszystkim z myślą o uczniach szkół podstawowych. Jest ona elementem kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Głównym celem projektu, będącym inicjatywą Departamentu Komunikacji Społecznej MSWiA oraz Biura Prewencji Komendy Głównej Policji jest kształtowanie i propagowanie pozytywnych postaw młodych ludzi w zakresie bezpieczeństwa, poprzez systematyczne prowadzenie działań profilaktycznych i edukacyjnych.

oprac./A/

fot. Komenda Miejska Racibórz

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here