Uczniowie SP4 na tropach Syrenki Warszawskiej [ZDJĘCIA]

0
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Warszawie
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Warszawie

Uczniowie w poszukiwaniu Syrenki Warszawskiej zobaczyli Stare Miasto, ogrody Pałacu Wilanowskiego, przejechali się metrem, a także zwiedzili Centrum Kopernika.

W 1918 roku, po 123 latach niewoli, odrodziła się Wolna Polska. Dokładnie 100 lat po tych doniosłych wydarzeniach uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Raciborzu mieli okazję odwiedzić miejsca tak mocno wrośnięte w umysły i serca Polaków.

- reklama -

Termin wycieczki przypadał na ostatni tydzień kwietnia, tuż przed rozpoczęciem przygotowań do Wielkiej Majówki – połączonej z imprezami masowymi i turystyką rekreacyjną – dzięki czemu uniknięto korków i długich kolejek do zwiedzanych obiektów.

– Pierwsze kroki skierowały nas na Starówkę, gdy jeszcze oszołomieni podróżą poszukiwaliśmy nieco wytchnienia. Rynek, Pomnik Nieznanego Żołnierza oraz Pamięci Ofiar tragedii Smoleńskiej zakończyliśmy zwiedzaniem Zamku Królewskiego. W tym dniu Syrenki Warszawskiej nie spotkaliśmy, poza kamienną podobizną, ale za to możemy potwierdzić, że Kolumna Zygmunta nadal stoi w tym samym miejscu, co przeczy pogłoskom, że po raz kolejny została sprzedana przygodnym turystom – relacjonują uczniowie.

Kolejny dzień dostarczył nowych wrażeń, w tym możliwość przywrócenia dawnej świetności ogrodom Pałacu Wilanowskiego, gdy nadarzyła się sposobność odtańczenia „Belgijki” w tak szacownej scenerii. Po wyśmienitej zabawie, przewodniczka poprosiła grupę o dokonanie inspekcji i oceny warszawskiego Metra. Uczestnicy wycieczki zdecydowali się sprawdzić odcinek do Pałacu Kultury i Nauki.

– Metro ma wiele zalet, ale największą wadą jest to, że nic nie widać przez okna podczas jazdy. Na nic się zdały przygotowane lornetki do wypatrywania Syrenki Warszawskiej. Mieliśmy jeszcze nadzieję spotkać ją pod Stadionem Narodowym, ale błędnie zrozumieliśmy instrukcje – co prawda były syreny, ale nie o takie nam chodziło – opowiadają uczniowie.

Jak mówią, do ostatniego dnia nie opuszczała ich nadzieja na odnalezienie Syrenki Warszawskiej. – Dzień rozpoczęliśmy od zwiedzania Łazienek Królewskich, mając nadzieję ujrzeć ją pluskającą się w stawie nieopodal Fryderyka Chopina. Pytaliśmy innych zwiedzających, ale żadna z grup nie spotkała jej na swojej drodze. Z Łazienek Królewskich udaliśmy się prosto do Centrum Kopernika i jakież było nasze zaskoczenie, gdy ujrzeliśmy ją samotnie stojącą nieopodal Mostu Świętokrzyskiego. Trzymając miecz w ręce, gotowa nieść pomoc mieszkańcom miasta. W Centrum Kopernika szybko zapomnieliśmy o zmęczeniu, przejęci zadziwiającymi doświadczeniami i eksperymentami. Pełni wrażeń i z poczuciem spełnionego obowiązku odnalezienia Syrenki Warszawskiej udaliśmy się w drogę powrotną – wierząc, że wkrótce tu wrócimy. Przecież to NASZA stolica, a na straży od lat stoi wiernie Syrenka Warszawska – podkreślają uczniowie SP4.

fot. SP4
oprac. /kp/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here