Źródło i Zara na międzynarodowym festiwalu w Winnicy [ZDJĘCIA]

0
SKZR Źródło
SKZR Źródło

Kilka dni temu tancerze Stowarzyszenia Źródło z Raciborza i Stowarzyszenia Bajtel z gminy Nędza wrócili z Międzynarodowego Festiwalu na Ukrainie, a już za niespełna za miesiąc z rewizytą przyjedzie do Raciborza 60-osobowy Zespół Barwinok z ukraińskiej Winnicy.

W dniach od 30 kwietnia do 6 maja zespół folklorystyczny Raciborzanie i mażoretki Zara brali udział w Międzynarodowym Festiwalu Tanecznym Barwinkowe Koło w Winnicy na Ukrainie. Występowali tu razem z zespołami ze Stanów Zjednoczonych, Turcji, Mołdawii, Litwy i Ukrainy.

- reklama -

Swoją podróż rozpoczęli od całodniowego zwiedzania Kijowa, gdzie zaopiekował się nimi znajomy Zespół Słowianeczka. Prócz niezliczonych atrakcji tego miasta najbardziej zapadł dzieciom w pamięć dwugodzinny rejs statkiem po Dnieprze i park japoński. Na miejscu w Winnicy młodzi tancerze zostali zakwaterowani w luksusowym kompleksie hotelowym Gostiewija, gdzie w wolnym czasie do woli korzystać mogli z wielu przewidzianych dla dzieci atrakcji.

Koncerty festiwalowe odbywały się przy zawsze pełnej widowni w miejscowym Teatrze i na Uniwersytecie. Mażoretki Zara prezentowały ognistego Czardasza i tańce pradawnych Słowian, zaś zespół Raciborzanie zapoznał widzów z krakowiakiem i tańcami Beskidu Śląskiego.

W wolnym czasie dzieci zwiedzały miasto, wzięły udział w miejskiej grze terenowej, bawiły się na wspólnej dyskotece, obejrzały widowisko kinowe na słynnych winnickich fontannach oraz pokaz sztucznych ogni.

Przed wyjazdem członkowie SKZR Źródło zebrali wiele darów (odzież, środki czystości, przybory szkolne, zabawki, słodycze), które tancerze przekazali domom dziecka w Kijowie i Winnicy.

W ramach tegorocznych Dni Raciborza Stowarzyszenie Źródło zaprasza na Koncert Przyjaźni Polsko-Ukraińskiej, który odbędzie się w Raciborskim Centrum Kultury w poniedziałek 11 czerwca w godz. 10:00-11:00. Wstęp wolny. Wystąpi zespół Barwinok z Winnicy na Ukrainie. Wstęp wolny (organizatorzy proszą jedynie o wcześniejszą telefoniczną rezerwację miejsc pod nr 608 111 067).

Wcześniej Zespół można zobaczyć w podczas koncertów XVIII Festiwalu „Śląsk – kraina wielu kultur”:

8.06.2018 r. (piątek)
9.00 XVI Międzynarodowy Festiwal Taneczny „Ballo 2018” w Żorach
12.00 IX Festiwal „Kultura bez granic” w MOKSiR w Kuźni Raciborskiej
18.00 „I Raciborska Noc Świętojańska” w Parku im. miasta Roth

9.06.2018 r. (sobota)
15.00 Korowód z Placu Długosza na Zamek Piastowski
15.30 Koncert galowy na dziedzińcu Zamku Piastowskiego

10.06.2018 r. (niedziela)
10.30 Msza św. w kościele p.w. WNMP w Raciborzu
15.00 Festiwal „Kapryśne lato” w Haju ve Slezsku w Czechach

koncert zrodlo

fot. Źródło
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here