Uczniowie CKZiU nr 1 w Sejmie Dzieci i Młodzieży

0
Łukasz Sbeczka i Weronika Janik
Łukasz Sbeczka i Weronika Janik

Weronika Janik (technik logistyk) i Łukasz Sbeczka (technik budownictwa) będą uczestniczyli w obradach Sejmu Dzieci i Młodzieży w Warszawie.

Sukces uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu. Dwoje uczniów: Weronika Janik (technik logistyk) i Łukasz Sbeczka (technik budownictwa) będzie uczestniczyło w obradach Sejmu Dzieci i Młodzieży w Warszawie.

- reklama -

Sejm Dzieci i Młodzieży to projekt edukacyjny realizowany przez Kancelarię Sejmu we współpracy z innymi instytucjami. Jego celem od ponad 20 lat jest kształtowanie poczucia odpowiedzialności obywatelskiej przez aktywizowanie młodych ludzi na rzecz społeczności lokalnej oraz upowszechnianie wiedzy wśród młodzieży na temat zasad funkcjonowania polskiego Sejmu i demokracji parlamentarnej. Na podstawie zrealizowanych projektów wyłonionych zostaje 460 najlepszych uczniów, którzy stają się później uczestnikami Sejmu Dzieci i Młodzieży.

Posiedzenie SDiM odbywa się 1 czerwca, w Międzynarodowy Dzień Dziecka. Uczestnicy mają za zadanie zrealizować projekt, który bezpośrednio wynika z tematu sesji SDiM. Relacje ze zrealizowanych projektów, które znajdują się na platformie SDiM, są oceniane i stanowią podstawę do rekrutacji uczestników XXIV sesji SDiM. Temat zadania w tym roku brzmiał „Posłowie pierwszego Sejmu Niepodległej”. Weronika i Łukasz wybrali postać Józefa Rymera.

budowlanka

fot. Budowlanka
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here