Rowerem wokół Matterhorn

Rowerem wokół Matterhorn – relacja z wyprawy Zbigniewa Kręcisza w bibliotece w Raciborzu
Zapierające dech w piersiach zdjęcia przeniosły słuchaczy w dalekie zakątki Szwajcarii.

Miłośnik gór i członek Raciborskiej Grupy Outdoorowej Zbigniew Kręcisz w pasjonujący sposób zrelacjonował swoją wyprawę rowerową po Alpach.

Matterhorn – jeden z najbardziej rozpoznawalnych szczytów Alp – rozpala wyobraźnię niejednego podróżnika. Nie inaczej było z grupą czytelników biblioteki w Markowicach, którzy zmierzyli się z jego górskimi szlakami w trakcie slajdowiska raciborzanina Zbigniewa Kręcisza.

- reklama -

Rowerem wokół Matterhorn – relacja z wyprawy Zbigniewa Kręcisza w bibliotece

Uczestnicy spotkania mieli okazję obejrzeć wspaniale zdjęcia górskich krajobrazów. Szwajcaria jest krajem stworzonym dla rowerzystów a dzięki świetnie przygotowanym trasom o różnych stopniach trudności każdy znajdzie tam coś dla siebie. Jeśli ktoś nie chce wspinać się na wysokość 3 tysięcy metrów, może skorzystać z licznych wyciągów i górskich kolejek. Po trudach wędrówki warto zażyć kąpieli w jeziorze, choć jak pan Zbigniew ostrzega – woda bywa lodowata!

Rowerem wokół Matterhorn – relacja z wyprawy Zbigniewa Kręcisza w bibliotece

Zbigniew Kręcisz i jego koledzy już planują kolejne rowerowe wyprawy. Jest zatem szansa, że swoimi przeżyciami podzielą się podczas kolejnych slajdowisk w raciborskiej bibliotece.

oprac./A/

fot. MiPBP w Raciborzu

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here