Policja zatrzymała kompletnie pijanego motorowerzystę

Kornowac: Raciborscy policjanci zatrzymali pijanego motorowerzystę

42-letni nieodpowiedzialny kierujący, który został zatrzymany do kontroli  wczesnym popołudniem, miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj. tj. 20 maja, na ulicy Starowiejskiej w Kornowacu. 42-letni mężczyzna, kierujący motorowerem, został zatrzymany przez stróży prawa ok. godz. 12:48.

- reklama -

Podczas badania na alkomacie, motorowerzysta „wydmuchał” ponad dwa promile alkoholu. Teraz nieodpowiedzialnemu 42-latkowi grozi kara do 2 lat więzienia oraz wysoka grzywna.

Policjanci, po raz kolejny, apelują do wszystkich kierowców o zachowanie rozsądku. Muszą oni pamiętać, że po wypiciu alkoholu nie należy prowadzić żadnego pojazdu: samochodu, roweru ani motocykla. – Pamiętajmy, że kierowanie wszelkimi pojazdami “na podwójnym gazie” jest zabronione nie tylko przepisami prawa, ale także zagraża życiu i zdrowiu kierującego i stwarza zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Brak rozsądku i wyobraźni wśród kierowców był już wiele razy przyczyną tragedii, dlatego pamiętajmy i myślmy o konsekwencjach przed, a nie po fakcie – mówią policjanci.

publ. /k/
Fot. KPP Racibórz

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here