Wszystko o finansach w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]

Kurs o finansach w bibliotece
Kurs o finansach w bibliotece

Osoby po 50. roku życia uczą się, jak założyć elektroniczne konto w banku, w jaki sposób sprawdzić oprocentowanie kredytu i jak skutecznie zarządzać domowym budżetem.

W raciborskiej bibliotece trwa kurs pod nazwą „O finansach… w bibliotece” adresowany do osób po 50. roku życia. Uczestnicy dowiadują się, jak założyć elektroniczne konto w banku, w jaki sposób sprawdzić oprocentowanie kredytu czy jak skutecznie zarządzać domowym budżetem.

- reklama -

„O finansach… w bibliotece” to projekt Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej, dzięki któremu tysiące osób po 50. roku życia zaprzyjaźnia się ze światem finansów w bibliotekach publicznych. Do tej pory w przedsięwzięciu wzięło udział 370 bibliotek i blisko 8500 mieszkańców w całej Polsce.

8 maja do projektu przyłączyła się także raciborska biblioteka. Do tej pory uczestnicy kursu uporządkowali już swoją wiedzę nt. podstawowych źródeł dochodów i wydatków w gospodarstwie domowych m.in. z wykorzystaniem kalkulatorów internetowych, rozwinęli umiejętności związane z posługiwaniem się bankowością elektroniczną w tym z wysyłaniem przelewów czy uczyli się wybierać najkorzystniejsze oferty bankowe.

– Przed nami ostatnie dwa spotkania 28 i 29 maja, w trakcie których omówimy szczegółowo lokaty bankowe i ubezpieczenia a także przypomnimy wiadomości o banku centralnym, kursach walutowych oraz walucie euro – informuje Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP, jedna z prowadzących kurs.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj